2020-03-28, Pełnia mocy i zaufania w rodzicielstwie – warsztat NVC

„Odróżnij dawanie z serca od dawania z poczucia winy”
Marshall B. Rosenberg

Czasami przychodzi do Ciebie poczucie winy, może myślisz „jestem złą matką”, „popełniam wszystkie błędy mojego ojca, a miałem tego nie robić”, „nie powinnam tak krzyczeć na dzieci”, „za mało czasu spędzam z dziećmi”? Może myślisz, że już nie da się nic zrobić albo że trudno i odkładasz pieniądze na ich przyszłą terapię – to półżartem, ale znam takich rodziców, którzy żyją w przeświadczeniu, że krzywdzą swoje dzieci.
Stop – nie tędy droga! To normalne, że popełniamy błędy, że wybieramy to, czego żałujemy, że kierują nami nagłe emocje lub stare nawyki. Tylko co z tym zrobić?

Zapraszam Cię na warsztat, na którym obejrzymy sobie nasze poczucie winy, nasz rodzicielski wstyd, to, co nazywamy błędami, pomyłkami i poszukamy mocy i zaufania w naszym rodzicielstwie.
Poczucie winy oraz wstyd to konkretny sygnał, który kieruje nas w stronę konstruktywnych rozwiązań. Jedyne, co potrzebujemy zrobić, to go zobaczyć, zrozumieć i świadomie wybrać, co chcemy z tym poczuciem winy lub wstydem zrobić.

Co konkretnie będziemy robić?
– przypomnimy sobie, że każde nasze działanie prowadzi do potrzeby,
– zobaczymy, jak działa poczucie winy,
– sprawdzimy, jak działa wstyd,
– przejdziemy proces transformacji poczucia winy i wstydu.
Warsztat dedykowany jest rodzicom i przykłady, które będziemy omawiać będą dotyczyły sytuacji rodzicielskich. Ale jeśli jesteś babcią, opiekunką lub po prostu chcesz lepiej zrozumieć mechanizm poczucia winy oraz wstydu – to serdecznie zapraszam.

TRENERKA: Emilia Kulpa-Nowak certyfikowana trenerka NVC, autorka artykułów, współautorka kursów online, trenerka, coach. Mama dwóch cudownych nauczycieli, którzy zaprowadzili ją do niezwykłego świata komunikacji, emocji, potrzeb i porozumienia. Pomaga rodzicom, parom i każdemu, kto tego chce – wprowadzać do swojego życia więcej przestrzeni, porozumienia i jasności oraz budować relacje oparte na zaufaniu, współpracy i zrozumieniu. Robi to poprzez warsztaty, konsultacje indywidualne i kursy on-line m.in. na temat poczucia własnej wartości, złości, wstydu i rozwoju osobistego w zgodzie z ideą Porozumienia bez Przemocy. Tworzy platformę szkoleń NVCLab.pl – Laboratorium Porozumienia bez Przemocy oraz od ponad 3 lat szkoli i pisze dla wydawnictwa Virgo.

GDZIE: Niepubliczna Szkoła Mozaika, ul. Mickiewicza 11 lok. 2, Białystok
KIEDY: 28.03.2020
GODZINY: 10:00-17:00 z przerwą na obiad
INWESTYCJA: 170zł/osoba, a przy zapisie dwóch osób jednocześnie 150zł/osoba
ZAPISY i INFORMACJE: kontakt@skontaktowani.pl

Wysłanie zgłoszenia na warsztaty jest równoznaczne z przyjęciem do wiadomości i akceptacją regulaminu: http://skontaktowani.pl/regulamin/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *