2020-06-05/07, Empatia drogą do siebie i do innych

Zapraszamy Ciebie na wspólny wyjazd, podczas którego będziemy wzrastać w nurcie komunikacji empatycznej w oparciu o idee Porozumienia bez Przemocy (Nonviolent Communication – NVC). Pragniemy pokazać Ci jak empatia może być sposobem na nawiązanie kontaktu ze sobą jak i z drugim człowiekiem. Nasze warsztaty odbędą się w przepięknym miejscu „Stanica Kresowa”, w sercu Puszczy Knyszyńskiej.

Zapraszamy Ciebie do:
– poznania bądź pogłębienia umiejętności związanych z komunikacją empatyczną,
– budowania wspólnoty w grupie dorosłych, dla których ważne są prawdziwe, głębokie, autentyczne relacje,
– spędzenia czasu na łonie pięknej przyrody wśród koni, z ludźmi, którzy dzielą podobne wartości do Twoich,
– połączenia zaspokojenia potrzeb odpoczynku, bliskości, relacji, wspólnoty, i pewnie jeszcze wielu innych ?

Program wyjazdu:
piątek – 05.06.2020
od 15:00 – zakwaterowanie w ośrodku
16:00 – 17:30 – warsztaty nr 1
18:00-18:45 – kolacja
19:00 – 20:30 – warsztaty nr 2

sobota – 06.06.2020
8:30 – 9:30 Śniadanie
10:00 – 13:00 – warsztaty nr 3
13:30 – 14:30 Obiad
15:00 – 18:00 – warsztaty nr 4
18:15 – 19:00 Kolacja
po 20:00 Spotkania zgodnie z Waszymi propozycjami i potrzebami

niedziela – 07.06.2020
8:30 – 9:30 Śniadanie
10:00 – 13:00 – warsztaty nr 5
13:30 – 14:30 Obiad
wyjazd z ośrodka

Wspólny weekend rozpoczynamy warsztatami o godz. 16:00, a w ośrodku można się rozgościć już od godz. 15:00. Wakacje kończymy wspólnym obiadem 07.06.2020.

Co będziemy wspólnie robić?
– poznawać, zagłębiać się, odkrywać komunikację opartą na Porozumieniu bez Przemocy,
– praktykować empatię,
– ćwiczyć empatię jako drogę do zrozumienia, poznania siebie,
– ćwiczyć empatię jako drogę do zrozumienia, poznania drugiego człowieka,
– rozwijać się w bezpiecznej przestrzeni,
– w razie potrzeb, będziemy służyć pomocą/wsparciem,
– współtworzyć przestrzeń, w której Wasze prośby są słyszane, a potrzeby widziane,
– doświadczać empatię i zrozumienie w grupie ludzi, którym komunikacja z serca jest bliska,
– budować wspierającą przestrzeń.

MIEJSCE:
Stanica Kresowa jest agroturystycznym ośrodkiem jeździeckim. http://stanicakresowa.pl/ Łączy w sobie klimat XVII wiecznych dworów polskich, rozrzuconych po kresach ówczesnej Rzeczpospolitej, z zaletami współczesnych standardów wypoczynku. Dysponujemy10 pokojami. Pokoje z łazienkami, a bez telewizorów 🙂 są utrzymane w wysokim standardzie. Jeden pokój przystosowany jest do osób niepełnosprawnych. W ośrodku jest WI-FI.

Ośrodek znajduje się w Puszczy Knyszyńskiej, 5 min od Silvarium http://atrakcjepodlasia.pl/atrakcje-turystyczne/silvarium-park-lesny-w-poczopku/,
arboretum http://atrakcjepodlasia.pl/atrakcje-turystyczne/arboretum-w-kopnej-gorze/, bliskość szlaków turystycznych i trasy rowerowej green velo, Kruszyniany-Bohoniki gdzie można poznać kulturę i kuchnię tatarską http://www.kruszyniany.pl/, Malowniczy Supraśl i jego atrakcje https://pl.tripadvisor.com/Attractions-g2429752-Activities-Suprasl_Podlaskie_Province_Eastern_Poland.html
A na pobliskich polach można wypatrzeć żubry 🙂

PROWADZĄCA:
Paulina Orbitowska-Fernandez- trenerka komunikacji oraz eduScrum, coach, politolog oraz nauczyciel języka angielskiego. Jest w trakcie procesu certyfikacji w Center of Nonviolent Communication. W latach 2010-2017 pełniła funkcję koordynatora zespołu, wicedyrektora oraz dyrektora szkoły. Aktualnie prowadzi warsztaty, wykłady oraz szkolenia z zakresu empatycznej komunikacji w domu, w szkole oraz pracy. W latach 2004-2010 pracowała na uniwersytecie oraz w szkołach w Meksyku. Od roku 2010 mieszka w Warszawie. Studiowała na Uniwersytecie Szczecińskim oraz na Uniwersytecie w Salamance, w Hiszpanii. Dodatkowo ukończyła studia podyplomowe z zakresu Polityki i zarządzania oświatą, na Uniwersytecie Warszawskim, Studia Podyplomowe Liderów Oświaty, organizowane przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, na Collegium Civitas, studia podyplomowe z Porozumienia bez Przemocy wg Marshalla Rosenberga również na Collegium Civitas oraz Business and Life Coaching oparty na Empatii w Szkole Trenerów Empatii. Ma za sobą ponad 200 godzin warsztatów i szkoleń z certyfikowanymi trenerami Porozumienia bez Przemocy. Wierzy, że społeczne zmiany, w tym w świecie edukacji i wychowania, można oprzeć o uważność oraz empatię, które otwierają drogę do efektywnej komunikacji i współpracy. Jest zwolennikiem zasady „Connection before correction” i ciężko pracuje, aby stała się ona jej codzienną praktyką w życiu osobistym oraz zawodowym. Prywatnie jest mamą nastoletniego syna, który jest dla niej źródłem miłości i nauki.

PROWADZĄCA/ORGANIZATORKA:
Ada NARUK – Jestem certyfikowaną trenerka przy Familylab International, międzynarodowej organizacji założonej w 2007 roku przez Jespera Juula. Absolwentką studiów Porozumienie bez Przemocy wg Marshalla Rosenberga w Collegium Civitas i mediatorką w idei NVC. Uczestniczyłam w wielu szkoleniach z Porozumienia bez Przemocy. Jestem w procesie certyfikacji w The Centre of Nonviolent Communication. Aktualnie uczę się psychoterapii w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie. Założyłam Pracowni Relacji Skontaktowani (www.skontaktowani.pl). Współprowadzę Niepubliczną Szkołę Podstawową Mozaika w Białymstoku (mozaikabialystok.pl). Organizuję letnie wyjazdy dla rodzin „Moc Bliskości”. Chcę przybliżać sprawdzone wartości, które mogą stać się inspiracją w życiu.

Cena obejmuje:
– noclegi,
– pełne wyżywienie (śniadania, obiady, kolacje),
– codziennie warsztaty w idei NVC (łącznie 12 godzin warsztatów),
– praktykowanie Porozumienia bez Przemocy w różnych relacjach, również poza salą warsztatową,
– pomoc w trudnościach z komunikacją.

KIEDY: 05-07 czerwiec 2020
INWESTYCJA: przy zapisie dwóch osób jednocześnie 660zł/osoba. 730zł/osoba zgłaszająca się pojedynczo.
INFORMACJE i ZAPISY: kontakt@skontaktowani.pl

Rezerwacja następuje po zgłoszeniu mailowym na: kontakt@skontaktowani.pl
oraz wpłacie na konto: 63 1140 2004 0000 3902 5528 7559 bezzwrotnego zadatku w wysokości 500 zł. Zadatek należy wpłacić w ciągu 3 dni od daty rezerwacji miejsca. Tytuł przelewu: „Imię, Nazwisko, Empatia drogą do siebie i do innych”. Pozostałą kwotę proszę uregulować do dnia 15 kwietnia 2020r. Istnieje możliwość rozłożenia na inne raty, w tej sprawie proszę o bezpośredni kontakt: kontakt@skontaktowani.pl.

W razie rezygnacji z udziału w wyjeździe istnieje możliwość zwrotu wpłaconej kwoty (bez bezzwrotnego zadatku) jeśli na wolne miejsce zgłosi się inny uczestnik. Ilość miejsc ograniczona. W przypadku niezgłoszenia się minimalnej ilości uczestników, organizator zastrzega sobie możliwość odwołania wyjazdu. W tym przypadku zostanie zwrócona pełna kwota jaka została wpłacona.

Dodatkowe informacje: kontakt@skontaktowani.pl lub 506 007 723

Zapraszamy serdecznie 🙂

Obraz pasja1000 z Pixabay

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *