2020-03-07, Podstawy słuchania z empatią

Poznaj podstawy słuchania z empatią, zastosuj je w praktyce i dokonaj zmian w jakości swoich relacji z innymi!

Czy słyszysz czasem od bliskich Ci osób, że ich nie rozumiesz i nie słuchasz, choć Tobie wydaje się coś innego?

A może uważasz, że brakuje Ci empatii, bo tak już masz i nic się z tym nie da zrobić?

Uwaga! Empatii da się nauczyć!

Zapraszam serdecznie do udziału w szkoleniu, które wyposaży Cię w podstawy słuchania z empatią. Szkolenie przeznaczone jest dla osób początkujących!

Jeśli zupełnie nie znasz Porozumienia bez Przemocy, ale tęsknisz za prawdziwymi, autentycznymi relacjami, lub miałeś/miałaś w ręku książkę o Porozumieniu bez Przemocy, ale nie bardzo wiedziałeś/wiedziałaś, jak zastosować teorię w życiu codziennym, to to szkolenie jest właśnie dla Ciebie. Pokażę Ci, jak wielką rolę w codziennym życiu odgrywa umiejętność skupienia się w pełni na drugim człowieku i jak to się robi!

Co może Ci dać udział w tym kursie?
– Dowiesz się, jak w pełni wysłuchać bliskie Ci osoby, bez oceniania czy krytykowania.
– Poćwiczysz uważne, empatyczne słuchanie oraz rozpoznawanie uczuć i potrzeb u innych osób.
– Nawiążesz kontakt ze swoimi uczuciami i otrzymasz empatię oraz wsparcie w dotarciu do swoich potrzeb.
– Poznasz podstawy Porozumienia bez Przemocy i empatycznego słuchania.
– Rozwiniesz umiejętność nawiązywania głębokiego, prawdziwego kontaktu z innymi osobami.

I wiele, wiele więcej!

Przyjdź i sprawdź, czy to jest coś dla Ciebie!

Zakres szkolenia obejmuje m.in.:
– podstawowe założenia Porozumienia bez Przemocy (Nonviolent Communication – NVC) dotyczące empatycznego słuchania;
– przedstawienie, czym jest empatia w duchu NVC;
– omówienie barier w słuchaniu (tzw. zabójców empatii);
– zapoznanie z czterema rodzajami reakcji na to, co słyszymy;
– ćwiczenie różnych sposobów empatycznego słuchania;
– naukę zgadywania uczuć i potrzeb – ćwiczenia na przykładach z życia.

Szkolenie będzie prowadzone w oparciu o Porozumienie bez Przemocy (NVC) i jest przeznaczone dla osób, które są początkujące w tym temacie. Praca odbywać się będzie na forum oraz w podgrupach i parach. Podczas prowadzenia warsztatów stosuję głównie metody aktywne, angażujące wszystkich uczestników.

KIEDY:
7 marca 2020, godz. 10:00-16:30 (z przerwą na obiad)

GDZIE:
Niepubliczna Szkoła Podstawowa Mozaika w Białymstoku, ul. Mickiewicza 11

CENA:
Cena promocyjna przy zapisie dwóch osób jednocześnie: 140 zł/osoba
Cena regularna: 160 zł

Jeśli kwestie finansowe są jedyną przeszkodą w uczestniczeniu w tym szkoleniu, proszę o kontakt, poszukamy rozwiązania.

ZAPISY:
Aby się zapisać wyślij wiadomość na adres: kontakt@skontaktowani.pl

ORGANIZATORZY:
Pracownia Relacji Skontaktowani: www.skontaktowani.pl, facebook.com/skontaktowani/
Empathic Way: www.empathicway.pl, https://www.facebook.com/empathicwaypl/

PROWADZĄCA:
Magdalena Malinowska – trenerka komunikacji, dyplomowana coach. Wspieram w budowaniu satysfakcjonującego życia i dobrych relacji, prywatnych i zawodowych, poprzez szkolenia indywidualne i grupowe pogłębiające umiejętność skutecznej komunikacji. Inspiruję do szczerego dawania informacji zwrotnych oraz otwartości na perspektywę innych osób. Pomagam we wdrażaniu Porozumienia bez Przemocy (NVC) m.in. w związkach, firmach i w organizacjach pozarządowych. Pracuję głównie z osobami, które pragną czerpać radość i spełnienie z autentycznych relacji z innymi. Jestem w trakcie procesu certyfikacji w The Center for Nonviolent Communication (CNVC).

Moje działania oparte są o Porozumienie bez Przemocy (NVC), którego twórcą jest Marshall B. Rosenberg, o metody edukacji pozaformalnej oraz podejście Coaching for Transformation. Prowadzę firmę Empathic Way (www.empathicway.pl), w ramach której propaguję Porozumienie bez Przemocy (NVC) oraz rozpowszechniam szczere i jasne wyrażanie siebie oraz słuchanie innych z szacunkiem i empatią. Prowadzę Warszawską Grupę Empatii, oferuję regularne warsztaty grupowe i szkolenia indywidualne zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Jestem autorką kursu online „Cztery kroki do lepszej relacji z innymi i sobą”.

Ukończyłam psychologię stosunków międzykulturowych w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie, roczną Szkołę Treningu i Warsztatu Psychologicznego w Ośrodku Edukacji i Pomocy Psychologicznej INTRA, trzyletnią Szkołę Trenerów Komunikacji opartej na Empatii w Dojrzewalni Róż oraz szkolenie „Coaching oparty na potrzebach” prowadzone przez Pernille Plantener z Danii, która jest akredytowanym coachem PCC ICF oraz Coaching for Transformation. Ukończyłam też studia podyplomowe Life Coaching Start Up w Collegium Civitas, którego program został zaakceptowany przez ICF (Approved Coach Specific Training Hours ACSTH).

Porozumienie bez Przemocy poznałam w 2010 roku i „przepadłam” na zawsze. Trenerki i trenerzy, od których uczyłam się Porozumienia bez Przemocy to m.in.: Miki Kashtan, Yoram Mosenzon, Roxy Manning, Sabine Geiger, Kay Rung, Liv Larsson, Joanna Młynarz, Lucyna Wieczorek, Ewa Orłowska, Pernille Plantener, Towe Widstrand, Shona Cameron, Deborah Bellamy, Joachim Berggren, Aga Rzewuska-Paca i Magdalena Sendor.

Prowadziłam warsztaty między innymi dla Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Dzieci Niczyje), Fundacji EY, dla uczestników Festiwalu Progressteron i dla studentów Akademii Pedagogiki Specjalnej. Mam prawie dziesięcioletnie doświadczenie w edukacji pozaformalnej oraz we współpracy z organizacjami pozarządowymi.

Współorganizowałam Maraton Empatii w 2016 roku oraz dwie edycje Polskiego Festiwalu NVC (w 2017 i 2018 roku). Zorganizowałam międzynarodowy projekt Time for Empathy, w ramach którego trenerzy z całej Europy dzielili się za darmo swoją wiedzą z zakresu NVC.

Więcej informacji: www.empathicway.pl, https://www.facebook.com/empathicwaypl/

kontakt@empathicway.pl

Co o mnie napisali uczestnicy ostatnich szkoleń, które prowadziłam?

– „Magda prowadzi zajęcia z pasją i znawstwem tematu NVC. Na warsztacie stosuje różne techniki nauki: karty, praca w grupach, studium swojego przypadku, kalambury. To sprawia, że kurs nie dłuży się i zachęca do pracy. Magda chętnie odpowiada na wszelkie pytania i wątpliwości. Jest miła, empatyczna i zaangażowana, pilnuje czasu i kolejności zajęć. Na warsztatach otrzymałam wiele materiałów wydrukowanych z podpowiedziami i schematami zgłębianego tematu. Warsztat wzbogacił moją wiedzę o NVC i zachęcił mnie do dalszego trenowania technik porozumienia bez przemocy. Dziękuję.” Magda, uczestniczka szkolenia „Wyrażanie swoich uczuć i potrzeb”

– „Wzięłam udział w szkoleniu “Wyrażanie swoich uczuć i potrzeb” chcąc polepszyć swoją relację ze sobą, ze swoimi bliskimi i najbliższym otoczeniem. Na szkoleniu poznałam teorię NVC oraz miałam możliwość wziąć udział w praktycznych ćwiczeniach” Katarzyna Zawodzińska

– „Rekomenduję to szkolenie nie tylko początkującym w NVC. Warsztatowa forma pozwala się rozwijać i być sprawniejszym w codziennym stosowaniu NVC” Julita

– „Nauczyłam się nie interpretować, oceniać i radzić, ale wysłuchać w pierwszej kolejności”

– „Trochę zbyt wcześnie o tym mówić, ale jestem pozytywnie nastawiona do wypróbowywania w praktyce poznanych metod. Są już pierwsze sukcesy”

– „Pogłębiłam refleksję o mojej postawie, przyjrzałam się aspektom, które mnie niepokoiły. Chętnie wezmę udział w kolejnych spotkaniach.”

Wysłanie zgłoszenia na warsztaty jest równoznaczne z przyjęciem do wiadomości i akceptacją regulaminu: http://skontaktowani.pl/regulamin/

2 thoughts on “2020-03-07, Podstawy słuchania z empatią

  • Sztuka empatycznego sluchania wymaga zdolnosci do werbalizacji, czyli do wyrazenia wlasnymi slowami tego, co sluchajacy zrozumial z wypowiedzi mowiacego. Istnieja dwa podstawowe powody, dla ktorych werbalizacja okazuje sie konieczna. Po pierwsze, jest ona jedynym sposobem poinformowania partnera o tym, w jaki sposob sluchajacy zrozumial jego wypowiedz. Po drugie, jest ona jedynym niezawodnym sposobem, by sam sluchajacy upewnil sie, ze prawidlowo wczul sie w swiat mysli i przezyc drugiego czlowieka. Ten ostatni bowiem ma wtedy szanse potwierdzic lub ewentualnie skorygowac werbalizacje osoby sluchajacej. Uswiadomienie sobie potrzeby werbalizacji nie wystarczy jednak, by czynic to w prawidlowy sposob. Poprawna werbalizacja jest trudna sztuka, ktora wymaga poznania okreslonych zasad oraz praktycznego cwiczenia. Zajmijmy sie najpierw podstawowymi regulami prawidlowej werbalizacji.

    • Panie Patryku, bardzo dziękuję za ten komentarz. Warsztat o empatycznym słuchaniu, jest drugą częścią cyklu warsztatów, dla osób rozpoczynających przygodę z NVC. Pierwszy warsztat był o empatycznym wyrażaniu siebie. Krok po kroku 🙂 Serdeczności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *