Transformacja bezsilności

Transformacja emocji bezsilności to zaproszenie do poczucia o czym jest ten stan i co za nim stoi. Bezsilność może nam towarzyszyć w różnych sytuacjach i w różnoraki sposób je przeżywamy. Może dopadać nas gdy czujemy, że coś nas przerasta i nie mamy siły się z tym zmierzyć. Bezwładnie poddajemy się otoczeniu lub jakimś uwarunkowaniom. Może też powodować, że przemy do przodu bez względu na koszt jaki sami ponosimy. Gdy mamy świadomość momentów, w których nas dopada niemoc, możemy po prostu sięgnąć po pomoc czy poprosić o wsparcie, albo zatrzymać się i wziąć oddech. Duża cześć naszego procesu ukrywa się jednak poza naszą świadomością i poza naszą wiedzą o nas samych. Praca w kierunku odkrywania tego co nas powstrzymuje od działania, lub popycha do kompulsywnego wykonywania działań, kosztem siebie może skutkować świadomym decydowaniem o sobie w uważności na swoje zasoby i poczuciu sprawstwa.
Ten warsztat zaprasza do przyjrzenia się i pracy nad tym:
Czym dla ciebie jest bezradność i bezsilność?
Jak reagujesz w chwilach gdy ich doświadczasz?
Jak reaguje Twoje ciało podczas procesu mentalnego doświadczania bezsilności i bezradności?
W celu:
– odkrycia co się skrywa pod powierzchnią, w uznaniu dla tego co się pojawia (złość, lęk, smutek),
– dotarciu do ważnych potrzeb będących źródłem uczuć,
– wypracowaniu sposobów radzenia sobie z bezsilnością i dotarcia do poczucia że mamy wpływ na nasze życie.
Zapraszam osoby, które:
– znają podstawy PbP: znają 4 kluczowe rozróżnienia i potrafią zastosować je w praktyce oraz potrafią być w empatycznym kontakcie,
– widzą wartość w rozwoju osobistym,
– chcą lepiej siebie poznać,
– są gotowe towarzyszyć innym w procesie transformacji przekonań.
MIEJSCE: Białystok, Szkoła Mozaika, ul. Mickiewicza 50.
DATA: 13-14.04.2024 (dwa dni szkoleniowe)
GODZINY: 9:00-16:30 (z przerwą na obiad)
INFORMACJE i ZAPISY: kontakt@skontaktowani.pl lub pod numerem telefonu: 506-007-723
INWESTYCJA:
—-> regularna cena: 490 zł od osoby,
—-> dla dwóch osób zgłaszających się razem: 470 zł od osoby,
—-> gdy płatność do 10 lutego 2024 – 470zł od osoby,
—-> gdy płatność do 10 lutego 2024 za dwie osoby zgłaszające się razem: 460 zł od osoby.
Prosimy o wpłatę w ciągu 3 dni od zarezerwowania miejsca.
UWAGA!
—> W tytule przelewu proszę wpisywać: „Imię i nazwisko, transformacja bezsilności”
Cena szkolenia zawiera również materiały szkoleniowe i poczęstunek.
Ilość miejsc ograniczona
TRENERKA: Ewelina Ragiel Jestem psychoterapeutką i certyfikowaną trenerką NVC, praktykiem IFS oraz Emotional Core Perception. mediatorką, wykładowczynią akademicką z zakresu NVC. Z wykształcenia ekonomistką, absolwentką Wyższej Szkoły Handlu i Prawa w Warszawie oraz MBA University of Minnesota – SGH, studiuję psychologię. Posiadam dwudziestoletnie doświadczenie menedżerskie w funkcji finansowej i w branży doradczej. W pracy trenerskiej szczególną wagę przywiązuje do jakości komunikacji i rozwiązywania konfliktów oraz tego, w jaki sposób przetransformować ich negatywny wpływ na siłę i motor działania w organizacji. Cenię sobie wartość jaką niesie Porozumienie bez Przemocy w rozwoju osobistym, w rozwoju organizacji i wspólnot, we wspieraniu grup oraz osób indywidualnych w podejściu do konfliktu i podejmowaniu decyzji. Prowadzę Kręgi Socjokratyczne rozwiązywania konfliktów, Kręgi Naprawcze oraz wspieram zespoły w Grupowym podejmowaniu decyzji przy uwzględnieniu sprzeciwu. Dzielę się swoim doświadczeniem na warsztatach i sesjach indywidualnych. Prowadzę programy tutoringowe, warsztaty z Porozumienia bez Przemocy dla pracowników, rodziców i wychowawców, dla szkół i przedszkoli, osób zainteresowanych poprawą relacji z innymi i samym sobą. Od 2018 roku współprowadzę Fundację MindfulNVC propagującą Porozumienie bez Przemocy i Mindfulness jako komplementarne metody pogłębiania świadomości kontaktu ze sobą i światem zewnętrznym. W ramach działań Fundacji stworzyłyśmy program Porozumienia bez Przemocy dla szkół i przedszkoli www.nvcwszkole.pl współfinansowany ze środków Narodowego Programu Zdrowia na lata 2021-2025 przekazanych przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *