Intensywne Studium Komunikacji Empatycznej NVC w Białymstoku – V edycja

Zapraszamy na piątą już edycję Intensywnego Studium Komunikacji opartej o założenia Porozumienia bez Przemocy (Nonviolent Communication – NVC). Studium NVC jest skierowane do wszystkich tych, którzy widzą jak umiejętność komunikowania się przekłada się na relacje z bliskimi i szukają konkretnych narzędzi niezbędnych do zbudowania głębokiego kontaktu z samymi sobą i z drugim człowiekiem.
—> Dlaczego warto wziąć udział w Studium Komunikacji?
Podczas zajęć będziemy opierać się o konkretne narzędzia ułatwiające nawiązanie głębokiego, autentycznego kontaktu z samym sobą i z drugim człowiekiem. Tematy Studium pomogą zanurzać się coraz bardziej w proces komunikacji opartej o założenia Porozumienia bez Przemocy, tak aby stopniowo nabierać coraz większej płynności w stosowaniu jej w codziennym życiu. Studium jest prowadzone metodą warsztatową z elementami teoretycznymi, tak żeby każdy uczestnik miał możliwość zintegrowania założeń NVC. Każdy z modułów Studium prowadzony jest przez inną certyfikowaną trenerkę, co umożliwia uczenie się od różnych trenerów, a w związku z tym poszerzenie perspektywy postrzegania komunikacji empatycznej o ich indywidualne rozumienie NVC.
—> Umiejętności zdobyte podczas Studium posłużą do znalezienia odpowiedzi na pytania :
– jak rozpoznawać i uwzględnić potrzeby swoje i rozmówcy,
– jak doświadczać empatycznego kontaktu z samym sobą i z drugim człowiekiem,
– jak z czystym sumieniem stawiać granice,
– jak wybrnąć z bezradności,
– jak reagować na krytykę, odmowę,
– jak odmawiać w szacunku dla rozmówcy i siebie,
– jak dotrzeć do potrzeb swoich i rozmówcy nawet podczas konfliktu,
– jak wyrażać siebie, tak aby zostać zrozumianym,
– o czym informują nas trudne uczucia jak złość, gniew, poczucie winy, wstyd i jak można sobie z nimi poradzić,
– jak nawiązywać głęboką, autentyczną relację z samym sobą i z drugim człowiekiem,
– jak sobie radzić z konfliktem (wewnętrznym i zewnętrznym),
– jaką moc ma wdzięczność i jak być z nią w kontakcie na co dzień,
– jak używać konkretnych narzędzi NVC w codziennym życiu,
– i jak to wszystko praktycznie wdrożyć w życie.
Czym jest Porozumienie bez Przemocy możecie zobaczyć tu:
https://www.youtube.com/watch?v=X9KMnbrS3B8&index=5…
MODUŁY:
Moduł I, „Wprowadzenie do Porozumienia bez Przemocy”, 10-11.02.2024, prowadząca: Paulina Orbitowska
Moduł II, „Budowanie kontaktu ze sobą”, 09-10.03.2024, prowadząca: Anna Garbacz
Moduł III, „Budowanie kontaktu z innymi”, 27-28.04.2024, prowadząca: Joanna Berendt
Moduł IV, „Rozwiązywanie konfliktów”, 11-12.05.2024, prowadząca: Brygida Dynisiuk
Moduł V, „Moc wdzięczności”, 15-16.06.2024, prowadząca: Ewa Orłowska
Studium składa się z pięciu weekendowych zjazdów. W soboty zajęcia się odbywają w godzinach 10:00 – 17:00, a w niedzielę 9:00-16:00. Łącznie uczestnik bierze udział w 70 godzinach zajęć z certyfikowanymi trenerkami NVC. Kurs kończy się uzyskaniem dyplomu uznawanego przez CNVC (The Center of Nonviolent Communication).
GRUPA: minimalnie 12 osób, maksymalnie 16 osób.
MIEJSCE: Białystok, Szkoła Mozaika, ul. Mickiewicza 50. Organizator zastrzega sobie prawo do przeprowadzenia zajęć w formie online.
INWESTYCJA:
—-> regularna cena: 3990 zł od osoby*,
—-> dla dwóch osób zgłaszających się razem: 3890 zł od osoby*,
—-> gdy płatność do 10 grudnia 2023 i za całość: 3790 zł od osoby,
—-> gdy płatność do 10 grudnia 2023 i za całość za dwie osoby: 3690 zł od osoby.
* możliwość ustalenia rat
Pierwsza wpłata (w ciągu 3 dni od zarezerwowania miejsca)
UWAGA!
—> Możliwe jest otrzymanie faktury.
—> Dla osób decydujących się na raty. Płatność rozłożona jest na raty umówione indywidualne z daną osobą.
—> Uczestnictwo gwarantuje wpłata zadatku w wysokości 20% całego kosztu Studium. W razie rezygnacji zadatek jest bezzwrotny.
—> Wpłata zadatku jest równoznaczna z rezerwacją miejsca.
—> W tytule przelewu proszę wpisywać: „Imię i nazwisko zadatek na Studium NVC 2024”
Informacje i zapisy: kontakt@skontaktowani.pl lub pod numerem telefonu: 506 007 723
PROWADZĄCE:
PAULINA ORBITOWSKA-FERNANDEZ
Trenerka komunikacji empatycznej, certyfikowana trenerka NVC oraz eduScrum , coach, politolog oraz nauczycielka języka angielskiego. Prowadzi warsztaty, wykłady oraz szkolenia z zakresu empatycznej komunikacji w domu, w szkole oraz pracy. Od 2019 prowadzi zajęcia z Komunikacji międzykulturowej na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 2010-2017 pełniła funkcję koordynatora zespołu, wicedyrektora oraz dyrektora szkoły. W latach 2004-2010 pracowała na uniwersytecie oraz w szkołach w Meksyku. Od roku 2010 mieszka w Warszawie. Studiowała na Uniwersytecie Szczecińskim oraz na Uniwersytecie w Salamance, w Hiszpanii. Dodatkowo ukończyła studia podyplomowe z zakresu Polityki i zarządzania oświatą, na Uniwersytecie Warszawskim, Studia Podyplomowe Liderów Oświaty, organizowane przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, na Collegium Civitas, studia podyplomowe z Porozumienia bez Przemocy wg Marshalla Rosenberga również na Collegium Civitas oraz Business and Life Coaching oparty na Empatii w Szkole Trenerów Empatii oraz Train the Trainer Porozumienia bez Przemocy. Uczy się od Sary Peyton facylitowania systemowej transformacji poprzez NVC, neurobiologię oraz mapowanie 3D. Jest współautorką książki „Empatia zmienia nas szkołę, świat.Scenariusze Porozumienia bez Przemocy dla nauczycieli.” oraz programu „Uczeń mediatorem. Szkolne mediacje w nurcie Porozumienia bez Przemocy.”Wierzy, że społeczne zmiany, w tym w świecie edukacji i wychowania, można oprzeć o empatię, która otwierają drogę do efektywnej komunikacji, współpracy oraz dialogu. Jest zwolennikiem zasady „Connect before correct” (Bądź w kontakcie zanim ocenisz) i ciężko pracuje, aby stała się ona jej codzienną praktyką w życiu osobistym oraz zawodowym. Prywatnie jest mamą nastoletniego syna, który jest dla niej źródłem miłości i nauki.
JOANNA BERENDT
Certyfikowana trenerka Porozumienia bez Przemocy, akredytowany coachem PCC ICF (International Coach Federation), mediatorka NVC
Specjalizuje się w komunikacji opartej na NVC, coachingu zorientowanym na rozwiązania i potrzeby, coachingu systemowym i mediacjach. Ma ponad 10 lat doświadczenia w międzynarodowych korporacjach z branży finansowej na stanowiskach menadżerskich. Stale podnosi swoje kompetencje z zakresu coachingu i NVC: ukończyła między innymi kurs „The Art and Science of Coaching”, Szkołę Trenerów Rozwoju Kompetencji Trenerskich oraz Studium Nonviolent Communication. Porozumieniem Bez Przemocy zajmuje się od 2009 roku. Pracuje indywidualnie i grupowo, z biznesem, edukacją oraz rodzicami i nastolatkami. Od 2008 współpracuje również z Youth Business Poland jako mentor i coach, wspierając młodych przedsiębiorców w rozwoju i skutecznym prowadzeniu własnych biznesów. Współprowadzi dwa blogi: z bajkami o empatii Przyjaciele żyrafy oraz o budowaniu relacji rodzic-dziecko Dogadać się z dzieckiem oraz Dorastać z nastolatką, a także dla liderów Przywództwo z empatią. Jest współautorką książek i publikacji inspirowanych coachingiem i Porozumieniem Bez Przemocy: „Dogadać się z dzieckiem. Coaching, Empatia, Rodzicielstwo”, „Przyjaciele Żyrafy. Bajki o empatii”, „Tęskniący Zenon i żyrafa, która spadła z krzesła”, „Harmonia w życiu prywatnym i w biznesie” oraz „Coaching Katalizator Rozwoju Organizacji”. Nieustannie szuka inspiracji oraz konsekwentnie, krok po kroku rozwija siebie. W swojej pracy łączy różnorodne podejścia.
Kiedy pierwszy raz usłyszałam o NVC w 2009 roku, wiedziałam, że to jest to, czego szukałam przez całe życie. Dziś wiem, że miałam rację. Nie poznałam dotąd bardziej efektywnego sposobu na wspieranie rozwoju człowieka.
ANNA GARBACZ
Na co dzień towarzyszę ludziom poprzez sesje indywidualne, mediacje oraz warsztaty organizowane przez FUNDACJĘ ŻYRAFY (nvcfundacjazyrafy.pl). Misją fundacji jest ułatwienie dostępności mediacji NVC w Polsce.
Ukończyłam studia magisterskie i doktoranckie z psychologii, zdobytą tam wiedzę łączę z koncepcją Marshalla Rosenberga w swojej pracy Ukończyłam intensywny kurs mediacji NVC (Akademia NVC). Pierwsze kroki jako mediatorka stawiałam w Anglii – w Fundacji Mediatorów Społecznych, zajmujących się konfliktami międzysąsiedzkimi oraz rodzinnymi (East Surrey Community Mediations). Mediacje są moją pasją. Poprzez ich prowadzenie chcę ułatwiać ludziom życie: osobiste, zawodowe czy sąsiedzkie. W konflikcie upatruję szansy na współtworzenie autentycznych relacji w poczuciu sensu i spełnienia.
BRYGIDA DYNISIUK
Jestem certyfikowaną trenerką NVC (Nonviolent Communication) oraz facylitatorką/mediatorką pracującą w tym nurcie. Zależy mi na budowaniu świata, w którym jest więcej pokoju, wzajemnego zrozumienia i wsparcia. Wierzę, że nasze osobiste wybory wpływają na rzeczywistość i kształtują świat w jakim żyjemy.
EWA SANKO ORŁOWSKA – Certyfikowana trenerka Nonviolent Communication – szkoli, kształci przyszłych trenerów NVC, uczy umiejętności mediacyjnych. W pracy integruje komunikację i uważność – jest bardzo doświadczonym nauczycielem mindfulness i medytacji. Prowadzi programy redukcji stresu MBSR (MIndfulness Based Stress Reduction) oraz MBLC (Mindfulness Based LIving Course) – członek Mindfulness Assotiation Polska. Superwizuje pracę nauczycieli mindfulness. Ukończyła studia filologiczne na Uniwersytecie Warszawskim – germanistka, specjalista w zakresie nauczania języków obcych i budzenia szkół do zmian i rozwoju w oparciu o zdrowe relacje.
Mama dwóch dorosłych synów. Mieszka w Warszawie choć wolałaby w Beskidzie Niskim.
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.
Grafika pochodzi z: <a href=”http://www.freepik.com„>Designed by Freepik</a>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *