Rozwiązywanie konfliktów z troską. Wstęp do Kręgów Naprawczych

Od zawsze marzy mi się świat, gdzie konflikty są traktowane jako naturalna część życia i rozwiązywane są z troską i szacunkiem. Zajmowanie się w taki sposób konfliktami jest potrzebne do budowania trwałych i dobrze funkcjonujących rodzin, społeczności i organizacji. I jednocześnie wiem, jakie to jest trudne, żeby przyglądać się temu coś dzieje w nas i w innych gdy doświadczamy silnych emocji związanych z byciem w konflikcie.

Najpierw przyjrzymy się wspólnie:
– jak chcielibyście, żeby były rozwiązywane konflikty w Waszym otoczeniu,
– co jest potrzebne, żeby możliwe było rozwiązywanie konfliktów w uważności, autentyczności i zaufaniu,
– jakie macie talenty, żeby w ten sposób wspierać Wasze rodziny, społeczności i organizacje.

A następnie przedstawię podstawowe narzędzia i umiejętności zaczerpnięte z Kręgów Naprawczych pomocne w rozwiązywaniu konfliktów. Te narzędzia i umiejętności są zazwyczaj wystarczające, żeby wspierać rozwiązanie konfliktów o niedużej intensywności emocjonalnej. Oto one:
– słuchanie znaczenia
– proces dialogowy
– uzgadnianie konkretnych rozwiązań, które działają dla wszystkich.

I oczywiście będziemy je ćwiczyć, żebyście mogli je wykorzystać w Waszym otoczeniu.

DATA: 12.10.2019
GODZINY: 10:00-17:00 (z godzinną przerwą na obiad)
MIEJSCE: Szkoła Mozaika, ul. Mickiewicza 11 lok. 2, Białystok
INWESTYCJA: 160zł/osoba. Przy zapisie do 12.09.2019 cena 150zł/osoba.
INFORMACJE i ZAPISY: kontakt@skontaktowani.pl
PROWADZĄCA: Magda Barańska – facylitator, trener, coach, mediator. Moją pasją jest szukanie rozwiązań, które działają dla wszystkich. Niestety w szkole nie ma takiego przedmiotu. Świadomie rozwijam tę umiejętność od 2008 roku, kiedy poznałam Porozumienie bez Przemocy. Ukończyłam roczne studium Porozumienia bez Przemocy, roczny program Zen Coachingu, School of the Impossible, roczny Kurs Mediacji NVC, szkolenia z Kręgów Naprawczych, Convergent Facilitation oraz wiele innych warsztatów. Od 2012 roku współtworzę Strefę Porozumienia, gdzie oferujemy wsparcie dla osób w konflikcie. Od 4 lat organizuję coroczne międzynarodowe warsztaty, a od roku współprowadzę je. Od 2017 współtworzę międzynarodową uczącą się społeczność Nonviolent Global Liberation, a w jej ramach system rozwiązywania konfliktów, podejmowania decyzji oraz przepływu zasobów.

Moje pasje to:
Mediacje i Kręgi Naprawcze, czyli rozwiązywanie konfliktów w uważności, autentyczności i zaufaniu.
Convergent Facilitation, czyli grupowe podejmowanie decyzji w oparciu o współpracę;
Money Pile i Gift Hubs, czyli dzielenie zasobów tak, by płynęły z miejsce, gdzie są dostępne do miejsc, gdzie są potrzebne.

Wysłanie zgłoszenia na warsztaty jest równoznaczne z przyjęciem do wiadomości i akceptacją regulaminu: http://skontaktowani.pl/regulamin/

Obraz truthseeker08 z Pixabay

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *