Jak czerpać z NVC wspierając innych?

Szkolenie dedykowane psychologom, pedagogom, terapeutom, nauczycielom, wychowawcom, dyrektorom i tym, którzy w swojej pracy wspierają inne osoby.

Jako psycholog zauważyłam jak bardzo NVC odmieniło jakość mojej pracy i dało mi poczucie większej z niej satysfakcji. Filozofia i narzędzia NVC dają nam sposoby, aby w pracy z innymi zachować więcej spokoju i dotrzeć do zasobów, których wcześniej nie znaliśmy. Dzięki temu, naszym odbiorcom możemy nie tylko zaoferować wsparcie pełne kontaktu i szacunku, ale też możemy to robić w zgodzie ze sobą i troską o swoje zasoby i granice.

Praca podczas szkolenia ma formę warsztatową. Oznacza to ćwiczenie na własnych przykładach i przyglądanie się sobie. W mojej pracy wychodzę z założenia, że ważne są nie tylko kompetencje wynikające z wiedzy, ale też nasza troska o siebie. W pracy z innymi jesteśmy jednocześnie drwalem i siekierą – coż z tego, że wiemy które drzewo, kiedy i jak ściąć jeśli będziemy mieć stępioną siekierę? Podczas zajęć będę dzielić się tym co NVC może wnieść do Waszej pracy zarówno z poziomu drwala jak i siekiery, aby Wasza praca stała się nie tylko prostsza, ale i przyjemniejsza. To jednak wymaga pochylenia się nad sobą i może wygładzeniu lub naostrzeniu 😉 kilku miejsc.

Podczas zajęć:
—> odkryjecie jak docierać do swoich zasobów dających Wam więcej spokoju, swobody łatwości w pracy z innymi,
—> zobaczycie i przećwiczycie w jaki sposób troszczyć się o siebie podczas pracy z innymi,
—> przećwiczycie jak reagować na trudne komunikaty (te pełne zarzutów, pretensji, domagające się cudownych rozwiązań…), aby pozostać w zgodzie ze sobą i jednocześnie wesprzeć swojego „klienta”
—> będziecie mieli okazję rozwiać swoje dylematy z pracy z innymi.

TRENERKA: Ola Gołaszewska – Bagińska – Z wykształcenia psycholog, z zamiłowania trener. Od 9 lat aktywnie propaguje metodę Porozumienia bez Przemocy w Polsce. Jest akredytowaną facylitatorką programu Esencje Kobiecości i Męskości oraz Certyfikowanym trenerem NVC. Jest zaangażowana w praktykę i propagowanie metody Kręgów Naprawczych. Oferuje warsztaty, coaching, wsparcie w konflikcie, superwizje. Założona przez nią Fundacja Świadomego Rozwoju propaguje empatyczną komunikację od 2010 roku. Ola jest mamą 14-letniego Kacpra i 12-letniej Marty.

MIEJSCE: Niepubliczna Szkoła Mozaika w Białymstoku, ul. Mickiewicza 11, lok. 2.
DATA: 28.09.2019
GODZINY: 10:00-17:00 (z przerwą na obiad)
CENA: 170zł/osoba, przy wpłacie do 31.08.2019 150zł/osoba
ZAPISY i INFORMACJE: kontakt@skontaktowani@pl

 

Wysłanie zgłoszenia na warsztaty jest równoznaczne z przyjęciem do wiadomości i akceptacją regulaminu: http://skontaktowani.pl/regulamin/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *