Wyrażanie swoich uczuć i potrzeb

Opanuj wyrażanie swoich uczuć i potrzeb.

Zastanawiasz się, w jaki sposób mówić do ludzi, tak by zrozumieli o co Ci chodzi i się nie obrażali, nie denerwowali?

Może do tej pory zawsze szłaś/szedłeś innym na rękę i masz tego dość? Pragniesz wsparcia i zrozumienia, ale nie wiesz jak o tym powiedzieć i przeważnie tłumisz w sobie emocje? A potem nagle, z jakiegoś „błahego” powodu wybuchasz, bo już nie jesteś w stanie dłużej znieść „takiego traktowania”?

Wyobraź sobie jak by to było, gdyby z każdym dało się dogadać. Jak spokojne, proste i autentyczne byłyby relacje z innymi, gdybyś nauczył/nauczyła się rozwiązywać nieporozumienia w zalążku.

Warto reagować na bieżąco. Nie czekaj na krytyczny moment aż miarka się przebierze. Zdobądź się na odwagę i zacznij rozwiązywać nieporozumienia jak tylko zaczynają się pojawiać. Nie pozwól by urosły do ogromnych rozmiarów, bo wtedy mogą mieć negatywny wpływ na Twoje relacje, zwłaszcza te, które cenisz najbardziej.

Odzyskaj zaufanie do siebie i pewność, że jesteś w stanie zadbać o siebie i swoje relacje.

Porozumienie bez Przemocy (Nonviolent Communication – NVC) oferuje proste rozwiązanie – cztery kroki, które pomogą Ci uzyskać jasność co chcesz przekazać innym oraz wesprą Cię w trakcie wyrażania ważnych dla Ciebie rzeczy.

Dzięki temu szkoleniu:
– kontakty z innymi ludźmi będą mniej stresujące;
– nawiążesz lepszy kontakt nie tylko z innymi, ale także ze sobą;
– zwiększy się Twoje poczucie sprawczości oraz wpływu na swoje życie;
– zaprzyjaźnisz się (albo przynajmniej zaznajomisz) ze swoimi emocjami i mówienie o nich nie będzie Cię już tak przerażać;
– nauczysz się oddzielać emocje od faktów i interpretacji;
– przećwiczysz komunikowanie swoich potrzeb i formułowanie próśb;
– a dzięki temu zmniejszy się ryzyko pojawiania się konfliktów, nieporozumień i wzajemnych oskarżeń.

Do kogo skierowane jest to szkolenie?

Do osób:
– które chcą nauczyć się wyrażać siebie w szczery sposób, by zadbać o swoje granice biorąc jednocześnie pod uwagę inne osoby;
– które mają trudność z mówieniem o tym, co im się nie podoba lub co jest dla nich ważne, na czym nie zawsze wychodzą tak jakby chciały;
– które mówią prosto z mostu nie owijając w bawełnę i czują frustrację, gdy widzą, jak inni się od nich czasem odsuwają, zamiast docenić szczerość i otwartość;
– którym zależy na autentycznych relacjach z innymi, pełnych jasności i bez niedomówień;
– które chcą zwiększyć swoje kompetencje w stosowaniu Porozumienia bez Przemocy w życiu codziennym.

Zakres szkolenia obejmuje m.in.:
– podstawowe założenia Porozumienia bez Przemocy (Nonviolent Communication – NVC) dotyczące wyrażania swoich uczuć i potrzeb;
– czym jest szczerość w duchu NVC;
– ćwiczenie rozpoznawania tego co się w nas dzieje w reakcji na różne zdarzenia;
– zastosowanie czterech kroków NVC w mówieniu o naszych uczuciach i potrzebach – ćwiczenia na przykładach z życia;
– naukę formułowania skutecznych próśb;
– odmawianie z empatią oraz przyjmowanie odmowy.

Szkolenie będzie prowadzone w oparciu o Porozumienie bez Przemocy (NVC) i jest przeznaczone dla osób, które są początkujące w tym temacie. Praca odbywać się będzie na forum oraz w podgrupach i parach. Podczas prowadzenia warsztatów stosuję głównie metody aktywne, angażujące wszystkich uczestników.

Wyrażanie siebie, dzielenie się z innymi tym co się w nas dzieje, jest ogromnym prezentem, który możemy ofiarować naszym najbliższym. Trzymając wszystko w sobie nie tylko szkodzisz sobie, ale także zubażasz życie innych.

Przyjdź na to szkolenie i zobacz, jaki będzie miało dobroczynny wpływ na Twoje życie i relacje.

KIEDY:
9 listopada 2019, godz. 10:00-16:30 (z przerwą na obiad)

GDZIE:
Niepubliczna Szkoła Podstawowa Mozaika w Białymstoku, ul. Mickiewicza 11

CENA:
Cena promocyjna przy wpłacie do 10 października: 150 zł
Cena regularna (od 10 października): 160 zł

Uwaga: W ten sam weekend odbędzie się również szkolenie „Podstawy słuchania z empatią” (https://www.facebook.com/events/444491932946983/) – razem stanowią uzupełniające się wprowadzenie do Porozumienia bez Przemocy. Przy zakupie obu szkoleń zapłacisz MNIEJ: przy wpłacie do 10 października: 260 zł (130 zł za jeden dzień zamiast 150 zł), od 10 października: 280 zł (140 zł za jeden dzień zamiast 160 zł)

Jeśli kwestie finansowe są jedyną przeszkodą w uczestniczeniu w tym szkoleniu, proszę o kontakt, poszukamy rozwiązania.

Zapisy:
Aby się zapisać wyślij wiadomość na adres: kontakt@skontaktowani.pl

Organizatorzy:
Pracownia Relacji Skontaktowani: www.skontaktowani.pl, facebook.com/skontaktowani/
Empathic Way: www.empathicway.pl, https://www.facebook.com/empathicwaypl/

PROWADZĄCA:
Magdalena Malinowska – trenerka komunikacji, dyplomowana coach. Wspieram w budowaniu satysfakcjonującego życia i dobrych relacji, prywatnych i zawodowych, poprzez szkolenia indywidualne i grupowe pogłębiające umiejętność skutecznej komunikacji. Inspiruję do szczerego dawania informacji zwrotnych oraz otwartości na perspektywę innych osób. Pomagam we wdrażaniu Porozumienia bez Przemocy (NVC) m.in. w związkach, firmach i w organizacjach pozarządowych. Pracuję głównie z osobami, które pragną czerpać radość i spełnienie z autentycznych relacji z innymi. Jestem w trakcie procesu certyfikacji w The Center for Nonviolent Communication (CNVC).

Moje działania oparte są o Porozumienie bez Przemocy (NVC), którego twórcą jest Marshall B. Rosenberg, o metody edukacji pozaformalnej oraz podejście Coaching for Transformation. Prowadzę firmę Empathic Way (www.empathicway.pl), w ramach której propaguję Porozumienie bez Przemocy (NVC) oraz rozpowszechniam szczere i jasne wyrażanie siebie oraz słuchanie innych z szacunkiem i empatią. Prowadzę Warszawską Grupę Empatii, oferuję regularne warsztaty grupowe i szkolenia indywidualne zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Jestem autorką kursu online „Cztery kroki do lepszej relacji z innymi i sobą”.

Ukończyłam psychologię stosunków międzykulturowych w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie, roczną Szkołę Treningu i Warsztatu Psychologicznego w Ośrodku Edukacji i Pomocy Psychologicznej INTRA, trzyletnią Szkołę Trenerów Komunikacji opartej na Empatii w Dojrzewalni Róż oraz szkolenie „Coaching oparty na potrzebach” prowadzone przez Pernille Plantener z Danii, która jest akredytowanym coachem PCC ICF oraz Coaching for Transformation. Ukończyłam też studia podyplomowe Life Coaching Start Up w Collegium Civitas, którego program został zaakceptowany przez ICF (Approved Coach Specific Training Hours ACSTH).

Porozumienie bez Przemocy poznałam w 2010 roku i „przepadłam” na zawsze. Trenerki i trenerzy, od których uczyłam się Porozumienia bez Przemocy to m.in.: Miki Kashtan, Yoram Mosenzon, Roxy Manning, Sabine Geiger, Kay Rung, Liv Larsson, Joanna Młynarz, Lucyna Wieczorek, Ewa Orłowska, Pernille Plantener, Towe Widstrand, Shona Cameron, Deborah Bellamy, Joachim Berggren, Aga Rzewuska-Paca i Magdalena Sendor.

Prowadziłam warsztaty między innymi dla Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Dzieci Niczyje), Fundacji EY, dla uczestników Festiwalu Progressteron i dla studentów Akademii Pedagogiki Specjalnej. Mam prawie dziesięcioletnie doświadczenie w edukacji pozaformalnej oraz we współpracy z organizacjami pozarządowymi.

Współorganizowałam Maraton Empatii w 2016 roku oraz dwie edycje Polskiego Festiwalu NVC (w 2017 i 2018 roku). Zorganizowałam międzynarodowe projekty Time for Empathy oraz Time for Honesty, w ramach których trenerzy z całej Europy dzielili się za darmo swoją wiedzą z zakresu NVC.

Więcej informacji: www.empathicway.pl, https://www.facebook.com/empathicwaypl/

kontakt@empathicway.pl

Co o mnie napisali uczestnicy ostatnich szkoleń, które prowadziłam?

– „Magda prowadzi zajęcia z pasją i znawstwem tematu NVC. Na warsztacie stosuje różne techniki nauki: karty, praca w grupach, studium swojego przypadku, kalambury. To sprawia, że kurs nie dłuży się i zachęca do pracy. Magda chętnie odpowiada na wszelkie pytania i wątpliwości. Jest miła, empatyczna i zaangażowana, pilnuje czasu i kolejności zajęć. Na warsztatach otrzymałam wiele materiałów wydrukowanych z podpowiedziami i schematami zgłębianego tematu. Warsztat wzbogacił moją wiedzę o NVC i zachęcił mnie do dalszego trenowania technik porozumienia bez przemocy. Dziękuję.” Magda, uczestniczka szkolenia „Wyrażanie swoich uczuć i potrzeb”

– “Wzięłam udział w szkoleniu “Wyrażanie swoich uczuć i potrzeb” chcąc polepszyć swoją relację ze sobą, ze swoimi bliskimi i najbliższym otoczeniem. Na szkoleniu poznałam teorię NVC oraz miałam możliwość wziąć udział w praktycznych ćwiczeniach” Katarzyna Zawodzińska

– “Rekomenduję to szkolenie nie tylko początkującym w NVC. Warsztatowa forma pozwala się rozwijać i być sprawniejszym w codziennym stosowaniu NVC” Julita

– “Nauczyłam się nie interpretować, oceniać i radzić, ale wysłuchać w pierwszej kolejności”

– “Trochę zbyt wcześnie o tym mówić, ale jestem pozytywnie nastawiona do wypróbowywania w praktyce poznanych metod. Są już pierwsze sukcesy”

– “Pogłębiłam refleksję o mojej postawie, przyjrzałam się aspektom, które mnie niepokoiły. Chętnie wezmę udział w kolejnych spotkaniach.”

 

Wysłanie zgłoszenia na warsztaty jest równoznaczne z przyjęciem do wiadomości i akceptacją regulaminu: http://skontaktowani.pl/regulamin/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *