2020-10-17, System Wewnętrznej Rodziny

Czy miewasz czasem tak, że jednocześnie chcesz coś robić i tego nie robić? Lub chcesz dwóch sprzecznych ze sobą rzeczy – na przykład masz ochotę na ciasto, jednocześnie chcesz zdrowo się odżywiać, albo chcesz poznawać nowe osoby, a jednocześnie powoduje to w tobie napięcie i wolisz tego unikać, a może z jednej strony chciałbyś zmienić pracę, a z drugiej bardzo się tego boisz? W takich sytuacjach może być trudno odnaleźć wewnętrzną równowagę i balans. System Wewnętrznej Rodziny jest narzędziem, które bardzo wspiera tworzenie takiej wewnętrznej harmonii.

IFS, czyli System Wewnętrznej Rodziny (z ang. Internal Family Systems) to model terapeutyczny stworzony przez Richarda Schwartza. Główne założenie IFS jest takie, że każdy z nas posiada w swoim wnętrzu zdrowy, mądry, pełen miłości i łagodności rdzeń, nazywany JA (z ang. Self). Poza nim posiadamy także szereg części, których działania czasem bywają radykalne, szczególnie w obliczu zewnętrznych presji. To właśnie owe części uaktywniają się pod wpływem różnych życiowych okoliczności i mogą powodować brak wewnętrznej równowagi, ponieważ każda „ciągnie” nas w swoją stronę (np. jedna w kierunku nowej pracy, a druga w kierunku lęku przed zmianą).

Zapraszam cię na warsztaty wprowadzające do IFS, podczas których będziesz miał szansę:
Dowiedzieć się, jakie typy wewnętrznych części posiadają ludzie wg IFS i w jaki sposób się one tworzą;
Zidentyfikować i poznać kilka swoich części;
Doświadczyć obejmowania troską i uwagą swoich części;
Poszukać kontaktu ze swoim JA (wewnętrznym rdzeniem – pełnym miłości, łagodności i współczucia);
Dowiedzieć się, w jaki sposób możesz pielęgnować dostęp do swojego JA;
Poznać kroki, które przybliżą cię do większej harmonii w twojej wewnętrznej rodzinie.

Zrozumienie dynamiki działania naszych części, ich wzajemnego wpływu na siebie nawzajem oraz na otaczający nas świat, czy innych ludzi może nam pomóc nam w osiągnięciu stanu większej samoakceptacji i samoświadomości. Kontakt z własnymi częściami i dostęp do energii JA mogą pomóc nam w radzeniu sobie z wyzwaniami codzienności, dlatego warsztaty te skierowane są do wszystkich, którzy chcą lepiej poznać samych siebie.
Jeśli dodatkowo jesteś (psycho)terapeutą, coachem, nauczycielem, czy pedagogiem to poznane na warsztatach mechanizmy mogą wesprzeć twoją pracę.

DATA: 17.10.2020
GODZINY: 10:00-17:00 z przerwą na obiad
MIEJSCE: Niepubliczna Szkoła Mozaika, ul. Mickiewicza 11 lok. 2, Białystok
INFORMACJE i ZAPISY: kontakt@skontaktowani.pl
INWESTYCJA: 180zł/osoba lub 160zł/ od osoby przy dwóch osobach zapisujących się razem

PROWADZĄCA:
Nazywam się Agnieszka Koluch-Horbowicz.
Z wykształcenia jestem kognitywistką (jest to nauka o mózgu) oraz nauczycielką. Pracuję jako trener – moja praca opiera się na trzech filarach, którymi są: Familylab, Porozumienie bez Przemocy (NVC) oraz System Wewnętrznej Rodziny (IFS).
Poza tym jestem założycielką firmy szkoleniowej Wybieram Relację oraz entuzjastką edukacji alternatywnej.

Doświadczenie zdobywane przeze mnie w pracy nauczyciela oraz macierzyństwo popchnęły mnie w kierunku poszukiwania innych, niż najpowszechniejsze w naszej kulturze, wartości w zakresie budowania relacji międzyludzkich, ze szczególnym naciskiem na relacje z dziećmi. Założenia i wartości propagowane przez Familylab, Porozumienie bez Przemocy oraz System Wewnętrznej okazały się bardzo spójne z moim intuicyjnym podejściem oraz bardzo zmieniły moje życie prywatne i zawodowe.

Obecnie prowadzę warsztaty i szkolenia dla rodziców i osób pracujących z dziećmi, współpracuję ze szkołami i przedszkolami, prowadzę także konsultacje rodzicielskie oraz sesje indywidualne. Sama stale pogłębiam moją wiedzę i umiejętności z zakresu Porozumienia bez Przemocy (NVC), a także Systemu Wewnętrznej Rodziny (IFS), który jest dla mnie źródłem wielkiej inspiracji, zarówno w pracy, jak i w życiu osobistym. Jestem także tłumaczem książek z zakresu IFS.
Prywatnie uwielbiam jogę, podróże i spacery po lesie.

Wysłanie zgłoszenia na warsztaty jest równoznaczne z przyjęciem do wiadomości i akceptacją regulaminu: http://skontaktowani.pl/regulamin/

Obraz Wokandapix z Pixabay

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *