2019-05-25 / Mediacje między dziećmi w szkole i przedszkolu

MEDIACJE MIĘDZY DZIEĆMI W SZKOLE I PRZEDSZKOLU – JAK WSPIERAĆ DZIECI W KONFLIKCIE?

Ten warsztat jest dla Ciebie jeśli:
– chcesz wspierać swoich uczniów w szukaniu rozwiązań typu wygrany-wygrany,
– ważny jest dla Ciebie szacunek i dialog,
– praktykujesz Porozumienie bez Przemocy w szkole, przedszkolu lub domu,
– szukasz narzędzia, który da Ci sprawczość w rozwiązywaniu konfliktów między dziećmi,
– marzysz o świecie, w którym jest miejsce na potrzeby wszystkich.

CEL: Celem szkolenia jest przyjrzenie się konfliktom w szkole i przedszkolu oraz praca nad tym, jak je rozwiązywać w oparciu o zasadę wygrany-wygrany, z uwzględnieniem potrzeb stron konfliktu i jednoczesnym poszukiwaniem rozwiązań sprzyjającym dialogowi i szacunkowi. Szkolenie ma formułę praktyczną. Część teoretyczna ma na celu wprowadzenie do ćwiczeń. Warsztaty inspirowane są działalnością Marshalla Rosenberga, autora Porozumienia bez Przemocy.

ADRESACI: Adresatami szkolenia są nauczyciele szkolni i przedszkolni, którzy uczestniczyli w warsztacie „Empatyczna komunikacja w szkole i przedszkolu” lub innym warsztacie z Porozumienia bez Przemocy.

STRUKTURA SZKOLENIA:
– konflikt w szkole lub przedszkolu,
– cele i zasady mediacji wg Porozumienia bez Przemocy,
– słuchanie i parafrazowanie w konflikcie,
– etapy mediacji między dziećmi,
– narzędzia w mediacji,
– ćwiczenie rozmów mediacyjnych.

DATA: 25.05.2019
GODZINA: 10:00-14:30
MIEJSCE: Niepubliczna Szkoła Podstawowa Mozaika w Białymstoku, ul. Mickiewicza 11 lok. 2
INWESTYCJA: 120zł/osoba. Przy wpłacie do 01.04.2019 cena 100zł/osoba.
INFORMACJE i ZAPISY: kontakt@skontaktowani.pl

PROWADZĄCA: Paulina Orbitowska-Fernandez- trenerka komunikacji oraz eduScrum, coach, politolog oraz nauczyciel języka angielskiego. Jest w trakcie procesu certyfikacji w Center of Nonviolent Communication. W latach 2010-2017 pełniła funkcję koordynatora zespołu, wicedyrektora oraz dyrektora szkoły. Aktualnie prowadzi warsztaty, wykłady oraz szkolenia z zakresu empatycznej komunikacji w domu, w szkole oraz pracy. W latach 2004-2010 pracowała na uniwersytecie oraz w szkołach w Meksyku. Od roku 2010 mieszka w Warszawie. Studiowała na Uniwersytecie Szczecińskim oraz na Uniwersytecie w Salamance, w Hiszpanii. Dodatkowo ukończyła studia podyplomowe z zakresu Polityki i zarządzania oświatą, na Uniwersytecie Warszawskim, Studia Podyplomowe Liderów Oświaty, organizowane przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, na Collegium Civitas, studia podyplomowe z Porozumienia bez Przemocy wg Marshalla Rosenberga również na Collegium Civitas oraz Business and Life Coaching oparty na Empatii w Szkole Trenerów Empatii. Ma za sobą ponad 200 godzin warsztatów i szkoleń z certyfikowanymi trenerami Porozumienia bez Przemocy. Wierzy, że społeczne zmiany, w tym w świecie edukacji i wychowania, można oprzeć o uważność oraz empatię, które otwierają drogę do efektywnej komunikacji i współpracy. Jest zwolennikiem zasady „Connection before correction” i ciężko pracuje, aby stała się ona jej codzienną praktyką w życiu osobistym oraz zawodowym. Prywatnie jest mamą nastoletniego syna, który jest dla niej źródłem miłości i nauki.

Wysłanie zgłoszenia na warsztaty jest równoznaczne z przyjęciem do wiadomości i akceptacją regulaminu: http://skontaktowani.pl/regulamin/

#empatycznaedukacja, #empatiabialystok

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *