2019-07-01 / Moc bliskosci – wakacje dla rodzin

To już druga edycja naszych rodzinnych wakacji 🙂 zapraszamy na Moc bliskości: 01.07.2019 (godz. 15:00) – 06.07.2019 (godz. 15:00).

Zapraszamy Ciebie i Twoich bliskich na wspólny wyjazd, podczas którego będziemy wzrastać w nurcie Porozumienia bez Przemocy (Nonviolent Communication – NVC), Rodzicielstwa Bliskości i Jespera Juula. Nasze wakacje odbędą się w przepięknym ośrodku jeździeckim, Stanica Kresowa, położonym w samym sercu Puszczy Knyszyńskiej.

Zapraszamy Ciebie do:
– poznania bądź pogłębienia umiejętności związanych z komunikacją empatyczną,
– budowania wspólnoty w grupie dorosłych i dzieci, dla których ważne są prawdziwe, głębokie, autentyczne relacje,
– spędzenia czasu z najbliższymi na łonie pięknej przyrody i wśród koni,
– połączenia zaspokojenia potrzeb odpoczynku, bliskości, relacji, wspólnoty, i pewnie jeszcze wielu innych 🙂

Nasz dzień:
8:30 – 9:30 Śniadanie
10:00 – 13:00 Warsztaty dla rodziców, (dzieci w tym czasie, eksplorują przyrodę i spędzają czas kreatywnie pod okiem doświadczonych animatorów)
13:30 – 14:30 Obiad
15:00 – 18:00 Czas zorganizowany lub wolny w zależności od popołudnia
18:00 – 19:00 Kolacja
po 20:00  Spotkania zgodnie z Waszymi propozycjami i potrzebami

Nasze wakacje rozpoczynamy wspólną kolacją 01.07.2019 o godz.18:00, a w ośrodku można się rozgościć już od godz. 15:00. Wakacje kończymy wspólnym obiadem 06.07.2019.

Co będziemy wspólnie robić?
– poznawać, zagłębiać się, odkrywać komunikację opartą na Porozumieniu bez Przemocy,
– praktykować empatię,
– rozwijać się w bezpiecznej przestrzeni,
– w razie potrzeb, będziemy służyć pomocą/wsparciem w Waszej relacji z dzieckiem,
– współtworzyć przestrzeń, w której Wasze prośby są słyszane, a potrzeby widziane,
– doświadczać empatię i zrozumienie w grupie rodzin, którym komunikacja z serca jest bliska,
– budować wspierającą przestrzeń dla rodzin,

A w tym czasie dzieci:
– te, które są gotowe i chcą, zostają pod opieką animatorów, a wraz z nimi będą budować szałasy, eksplorować Puszczę Knyszyńską, zwiedzać, tworzyć, brudzić się, uczestniczyć w kreatywnych zajęciach na łonie natury,
– dzieci, które chcą zostać z rodzicami, mają możliwość uczestniczenia w warsztatach pod ich skrzydłami.
Nasze animatorki zapewniają opiekę każdemu dziecku. Proponujemy zajęcia zorganizowane dla dzieci, zapewniające atrakcje i jednocześnie wolność w duchu Porozumienia bez Przemocy

MIEJSCE:
Stanica Kresowa jest agroturystycznym ośrodkiem jeździeckim http://stanicakresowa.pl/, który łączy w sobie klimat XVII wiecznych dworów polskich, rozrzuconych po kresach ówczesnej Rzeczpospolitej, z zaletami współczesnych standardów wypoczynku. Dysponujemy 10 pokojami. Pokoje z łazienkami, a bez telewizorów 🙂 są utrzymane w wysokim standardzie. Jeden pokój przystosowany jest do osób niepełnosprawnych. W ośrodku jest WI-FI.
Ośrodek znajduje się w Puszczy Knyszyńskiej, 5 min od Silvarium: http://atrakcjepodlasia.pl/atrakcje-turystyczne/silvarium-park-lesny-w-poczopku/, arboretum ttp://atrakcjepodlasia.pl/atrakcje-turystyczne/arboretum-w-kopnej-gorze/.
Doświadczyć tu można bliskość szlaków turystycznych pieszych i trasy rowerowej green velo. Niedaleko znajdują się Kruszyniany-Bohoniki, gdzie można poznać kulturę i kuchnię tatarską http://www.kruszyniany.pl/. Zapraszmy również na odkrycie malowniczego Supraśla i jego atrakcji https://pl.tripadvisor.com/Attractions-g2429752-Activities-Suprasl_Podlaskie_Province_Eastern_Poland.html
A na pobliskich polach można wypatrzeć żubry 🙂

PROWADZĄCA:
Małgosia MUSIAŁ – Na co dzień zajmuję się wspieraniem rodziców prowadząc warsztaty dot. wychowywania i udzielając indywidualnych konsultacji rodzicielskich. Przez wiele lat pracowałam i współtworzyłam toruńskie stowarzyszenie „Rodzina Inspiruje!”, realizowałam też program „Szkoła dla rodziców i wychowawców”. Od 2017 roku jestem mediatorką w duchu Porozumienia bez Przemocy.
Jestem również jednym z niewielu w Polsce mentorem grup SAFE, profesjonalnie wspierającym świeżo upieczonych rodziców. Skończyłam studia pedagogiczne, jednak największym polem doświadczalnym jest dla mnie – rzecz jasna – matkowanie trójce potomków. Ostatecznie wszystko to zaowocowało napisaniem i wydaniem książki: „Dobra relacja. Skrzynka z narzędziami dla współczesnej rodziny”.

ORGANIZATORKA / WSPÓŁPROWADZĄCA:
Ada NARUK – Jestem certyfikowaną trenerka przy Familylab International, międzynarodowej organizacji założonej w 2007 roku przez Jespera Juula. Absolwentką studiów Porozumienie bez Przemocy wg Marshalla Rosenberga w Collegium Civitas i mediatorką NVC. Uczestniczyłam w wielu szkoleniach z Porozumienia bez Przemocy. Jestem w procesie certyfikacji w The Centre of Nonviolent Communication. Aktualnie uczę się psychoterapii w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie. Założyłam Pracowni Relacji Skontaktowani (www.skontaktowani.pl). Współprowadzę Niepubliczną Szkołę Podstawową Mozaika w Białymstoku (mozaikabialystok.pl). Chcę przybliżać sprawdzone wartości, które mogą stać się inspiracją w życiu 🙂

INWESTYCJA:
osoba dorosła – 1360zł
oboje rodziców – 2600zł
Dzieci:
dziecko powyżej 10 roku życia – 1260zł
dzieci do 10 roku życia – 990zł
dzieci do 3 lat (śpiące w łóżku z rodzicami lub turystycznym) – 590 zł
dzieci do 3 roku życia śpiące w oddzielnym łóżku – 690zł
dzieci do 1 roku (śpiące w łóżku z rodzicami lub turystycznym, nie korzystające z posiłków) – 0 zł
1 osoba dorosła jeśli przyjeżdża z 1 dzieckiem 0-1 rok – 1900zł
1 osoba dorosła jeśli przyjeżdża z 1 dzieckiem do 3 roku życia – 2050zł

Cena obejmuje:
– noclegi,
– pełne wyżywienie (śniadania, obiady, kolacje),
– codziennie warsztaty w idei NVC, Rodzicielstwa Bliskości i Jespera Juula dla dorosłych,
–  praktykowanie Porozumienia bez Przemocy w różnych relacjach, również poza salą warsztatową,
– pomoc w trudnościach z komunikacją w rodzinie,
– opieka i zajęcia dla dzieci, plac zabaw,
– zajęcia integracyjne dla rodzin.

Cały ośrodek jeździecki jest zarezerwowany jedynie dla uczestników Mocy Bliskości, co sprzyja stworzeniu bezpiecznej atmosfery i nawiązaniu bliskich relacji.

Za dodatkową opłatą:
– mediacje NVC,
– lekcje nauki jazdy konnej,
– wypożyczalnia rowerów (również dla dzieci).

Rezerwacja następuje po zgłoszeniu mailowym na: kontakt@skontaktowani.pl
oraz wpłacie na konto: 63 1140 2004 0000 3902 5528 7559 bezzwrotnego zadatku w wysokości 1000 zł. Zadatek należy wpłacić w ciągu 7 dni od daty rezerwacji miejsca.
Tytuł przelewu: „Imię, Nazwisko, Moc Bliskości 2019”. Do dnia 14.02.2019, należy wpłacić 50% kwoty. Pozostałą kwotę proszę uregulować do dnia 1 kwietnia 2019r. Istnieje możliwość rozłożenia na inne raty, w tej sprawie proszę o bezpośredni kontakt: kontakt@skontaktowani.pl.

W razie rezygnacji z udziału w wyjeździe istnieje możliwość zwrotu wpłaconej kwoty (bez bezzwrotnego zadatku) jeśli na wolne miejsce zgłosi się rodzina.
Ilość miejsc ograniczona. W przypadku nie zgłoszenia się minimalnej ilości uczestników, organizator zastrzega sobie możliwość odwołania wyjazdu. W tym przypadku zostanie zwrócona pełna kwota jaka została wpłacona.

Dodatkowe informacje: kontakt@skontaktowani.pl lub 506 007 723

Zapraszamy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *