2019-03-30 / Jak oswoić kłótnie i konflikty? (warsztaty w nurcie NVC)

Na warsztatach będziemy odkrywać jak Nonviolent Communication (Porozumienie bez Przemocy – komunikacja empatyczna) może wspierać rozwiązywanie konfliktów i kłótni? Zastanowimy się czym jest konflikt i kłótnia? Spróbujemy odpowiedzieć sobie na pytanie z jakimi odczuciami się kojarzą i dlaczego ich unikamy lub cierpimy, gdy je napotykamy?

Odkryjemy:
—> Jak to odmienić?
—> Jak je oswoić?
—> Jak widzieć w konfliktach możliwość rozwoju?
—> Jak traktować konflikt jako miejsce dialogu i wymiany między dwojgiem (lub więcej) osób?

Jeśli chcecie poznać odpowiedź na te pytania zapraszamy na warsztat, gdzie przyjrzymy się temu jakim wyzwaniem są dla nas relacje z innymi oraz jak spostrzegamy konflikty. Chcemy stworzyć szansę na przyjrzenie się konfliktom poprzez perspektywę potrzeb w rozumieniu Porozumienia bez Przemocy. Podczas tego warsztatu uczestnicy znajdą przestrzeń, aby przyjrzeć się sytuacjom z własnego życia i odnajdą odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Spotkanie pod okiem Certyfikowanej trenerki NVC stworzy okazję, poprzez ćwiczenia, wypracować nowe sposoby reagowania lub znaleźć nowe rozwiązania.

PODCZAS ZAJĘĆ:
—> Przyjrzymy się czym są konflikty w rozumieniu metody PBP.
—-> Oswoimy nasze blokujące przekonania odnośnie sytuacji konfliktu.
—> Zobaczymy czy i jak umiejętność określania potrzeb wspiera sytuacje konfliktowe.
—> Poćwiczymy w jaki sposób używać metody PBP, aby przechodzić przez konflikty w sposób konstruktywny.

DATA: 30.03.2019
GODZINY: 10:00 – 17:00 (z godzinną przerwą na obiad i dwiema przerwami kawowymi)
MIEJSCE: Niepubliczna Szkoła Podstawowa Mozaika ul. Mickiewicza 11 lok. 2, Białystok
CENA: 160zł
Zapisy i INFORMACJE: kontakt@skontaktowani.pl

PROWADZĄCA
Ola Gołaszewska – Bagińska – Z wykształcenia psycholog, z zamiłowania trener. Od 9 lat aktywnie propaguje metodę Porozumienia bez Przemocy w Polsce. Jest akredytowaną facylitatorką programu Esencje Kobiecości i Męskości oraz Certyfikowanym trenerem NVC. Jest zaangażowana w praktykę i propagowanie metody Kręgów Naprawczych. Oferuje warsztaty, coaching, wsparcie w konflikcie, superwizje. Założona przez nią Fundacja Świadomego Rozwoju propaguje empatyczną komunikację od 2010 roku. Ola jest mamą 14-letniego Kacpra i 12-letniej Marty.

Wysłanie zgłoszenia na warsztaty jest równoznaczne z przyjęciem do wiadomości i akceptacją regulaminu: http://skontaktowani.pl/regulamin/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *