Warsztat „Dorastać z nastolatkiem”

Ten czas, kiedy jako matki i ojcowie towarzyszymy naszym dzieciom w rozkwitaniu, poznawaniu siebie, odkrywaniu swojej tożsamości, jest niezwykły, bywa trudny, bywa wzruszający i co więcej, drugi raz się nie zdarzy. Robimy to wszystko po to, by w przyszłości byli ludźmi świadomymi siebie, szczęśliwymi, spełnionymi i umiejącymi budować relacje w oparciu o empatię i współpracę.
Gdy nasze córki i nasi synowie dorastają, my też się zmieniamy. Dzień po dniu uczymy się budować partnerską relację z młodą kobietą i młodym mężczyzną. Niejednokrotnie nasze serca przepełnia tęsknota za kontaktem, za bliskością, za łatwością, a także strach o ich bezpieczeństwo, o optymalne na dany moment wsparcie.
Pojawiają się pytania:
* …jak mówić o tym, co dla nas ważne, by to było usłyszane?
* jak słuchać nieraz trudnych komunikatów, by dostrzec pod nimi piękno i zaproszenie do kontaktu?
* co to tak naprawdę znaczy „stawiać granice” w relacjach z nastolatkami?
* jak zadbać o siebie i cieszyć się życiem z nastolatką?
* jak odejść od walki i kontroli na rzecz współpracy i dialogu?

Podczas warsztatu będziemy:
-> Rozmawiać o naszych – matek i ojców nastolatków -wyzwaniach, o naszych uczuciach, potrzebach, wątpliwościach, po to, by siebie zrozumieć i ugruntować.
-> Przyjrzymy się też najnowszym badaniom z zakresu neurobiologii, by zrozumieć, co w okresie dojrzewania dzieje się w mózgach naszych dzieci i jak to może się przejawiać w codziennych kontaktach.
-> Poszukamy potrzeb i uczuć naszych dzieci w ich trudnych dla nas komunikach, bo jak powiedział Marshall Rosenberg, twórca Porozumienia bez przemocy, wszystko, co ludzie mówią, to jest albo „proszę”, albo „dziękuję”.
-> Przećwiczymy konkretne narzędzia NVC (ang. Nonviolence Communication, Porozumienie Bez Przemocy), by empatycznie podchodzić do siebie i nastolatki oraz iść w kierunku współtworzenia relacji dającej radość i rodzicom, i dzieciom.

Warsztat poprowadzą: Aneta Stępień i Joanna Berendt – matki nastolatek, coacherki z wieloletnim doświadczeniem, od lat pracujące w oparciu o Porozumienie Bez Przemocy z dziećmi, nauczycielami, rodzicami i menadżerami.

Logistyczne informacje:
Data: 21.01.2017.
Warsztat trwa 6h w godzinach 10-16 ( z godzinną przerwą na wspólny lunch).
Miejsce: ul. Bohaterów Getta 7/3, Białystok,
Koszt: 199 zł (zapisz się z przyjaciółką/przyjacielem lub inną bliską Ci osobą i obydwoje dostaniecie 20 zł zniżki)

Jeśli jesteś zainteresowana – zapraszamy do zapisów tutaj: kontakt@skontaktowani.pl

Masz pytania? Napisz do nas:
kontakt@skontaktowani.pl

Gwarancją rezerwacji miejsca jest opłacenie warsztatu.

Do zobaczenia na Warsztacie ‚Dorastać z Nastolatkiem’!
Asia i Aneta

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *