Jak odblokować motywację do zmian – praca z przekonaniami

Przekonania – hamulec czy energia do wprowadzenia zmian?

Prezentacja: W jaki sposób zmiana Twoich przekonań może poprawić twoją motywację, samopoczucie, relacje z innymi ludźmi i sytuację materialną?

Jak to jest, że ktoś ma motywację do systematycznych ćwiczeń, a ktoś nie?
Jak to jest, że jedne osoby budują udane relacje i inni mają z tym problem?
Dlaczego niektórym ludziom zarabianie pieniędzy czy rozwój kariery przychodzi łatwiej, a innym trudniej?
Ktoś powie, że to cechy charakteru, które wynikają z genów. Jednak współczesna nauka obaliła ten mit i pokazała, że poza genami na to kim jesteśmy i jak myślimy w dużej mierze wpływa środowisko i sposób w jaki byliśmy wychowywani.
Dlatego wielki wpływ na Twoje emocje oraz to w jaki sposób reagujesz na daną sytuację ma to jakimi przekonaniami żyjesz.
Przekonania to opinie na temat świata, ludzi oraz nas samych. Np. „Życie jest walką o przetrwanie”, „Trzeba się ciężko napracować, żeby coś osiągnąć.”, „W życiu trzeba mieć szczęście”, „Pierwszy milion trzeba ukraść.”, „Nigdy mi się nic nie udaje.”, „Każdy myśli tylko o sobie.”

Przekonania kształtowały się w Tobie już od najmłodszych lat dzieciństwa. Wpajane były nam przez środowisko, w którym przebywaliśmy. Działają one jak okulary z filtrem – wychwytują tylko to co chcesz zobaczyć, ale przez to możesz wielu rzeczy możesz nie dostrzegać.

Najlepsze jest to, że przekonania można zmieniać, tylko najpierw trzeba rozumieć jak one działają oraz nauczyć się je rozpoznawać.
Jeśli nauczysz się pracować ze swoimi przekonaniami i zmieniać przekonania sabotujące na przekonania wspierające to będziesz w stanie zmieniać swoje emocje i zachowania oraz pozytywnie wpływać na swoją motywację. To z kolei pozwoli Ci zacząć wprowadzać drobne zmiany w swoim życiu oraz zmieniać swoje nawyki, które z biegiem czasu przyniosą Ci wiele korzyści.
Dlatego jeśli ten temat Cię zainteresował to sprawdź podczas naszej prezentacji czy będziesz chciał/a go rozwijać.

Prowadzi: Łukasz Bieliński
Trener komunikacji opartej na empatii, Coach i praktyk Nonviolent Communication. Rozpoczął proces certyfikacji na trenera CNVC. Od 14 lat zajmuje się tematem komunikacji, rozwoju osobistego, pracy z emocjami i psychologią szczęścia. Uczy w jaki sposób budować autentyczne relacje oparte na szacunku, zrozumieniu i zaufaniu. W jaki sposób komunikować się, by rozwiązywać konflikty i nie tworzyć kolejnych. Jak komunikować się z dziećmi, by rozwijać ich pewność siebie zamiast niszczyć poczucie wartości i wiarę w swoje siły. Jak pracować z poczuciem winy, wstydem, gniewem i lękiem. Współpracuje przy projekcie wprowadzania NVC w przedszkolach oraz edukacji rodziców w temacie komunikacji w rodzinie.

cena: 29zł
data: 04.01.2017
godziny: 17:00-19:00
miejsce: ul. Polna 20, Białystok
zapisy: kontakt@skontaktowani.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *