Trening Skutecznej Komunikacji dla młodzieży

Zastanów się przez chwilę, w ilu relacjach, rolach i związkach jest Twoje Dziecko w swoim życiu. Dziecko, przyjaciel, kolega, czy koleżanka, brat, siostra, uczeń, sąsiad, znajomy. Tych ról jest bardzo wiele, a jakość tych wszystkich relacji wpływa na zdrowie, szczęście i radość odczuwaną w życiu. Dlatego z pewnością pragniemy, by układały się one jak najlepiej, tak by nasze Dzieci były Szczęśliwe. Jednak w życiu bywa bardzo różnie. Dlaczego? Ponieważ tak naprawdę nikt, nigdzie nie uczy, i nie uczył nas zasad wzajemnej skutecznej komunikacji – nie istnieją takie przedmioty w szkole, a komunikacja, jaką znamy często utrudnia porozumiewanie się, powodując konflikty, sprzeczki, stres, brak wzajemnego zrozumienia, czy przestrzeni na swobodne wyrażenie siebie.

By rozwiązać i zapobiegać tego typu problemom
Powstał TRENING SKUTECZNEJ KOMUNIKACJI

Jest to pierwszy tego typu program dla młodzieży (13 – 18 lat) w tym przedziale wiekowym w Polsce.

Skierowany do młodych ludzi, dla których okres dojrzewania jest ekscytującym, ale także trudnym etapem życia. Czas, w którym zmagają się z odkrywaniem własnej tożsamości, z nawiązywaniem przyjaźni, usiłują zaadaptować się do swojego otoczenia, pragną odnosić sukcesy w szkole i odkrywać co przynosi im satysfakcję i poczucie własnej wartości.

CELE KURSU TSK
Celem Treningu Skutecznej Komunikacji Dzieci i Młodzieży – TSK (ang. Youth Effectiveness Training) jest pomoc w dojrzewaniu społecznym i emocjonalnym. TSK kieruje swoją uwagę na podstawowe umiejętności rozwoju osobistego i relacji interpersonalnych. Umiejętności, które będą przydatne we wszystkich obszarach życia dziecka i z których będzie korzystało przez resztę swojego życia. Jest wiele dowodów na to, że kompetencje i umiejętności emocjonalne i społeczne są równie ważne, jeśli nie ważniejsze, niż wiedza „akademicka” zdobywana w szkole.

NA KURSACH TSK DZIECI I MŁODZIEŻ ROZWIJAJĄ UMIEJĘTNOŚCI:
– Samoakceptacji.
– Radzenia sobie ze stresem, niepowodzeniem, presją ze strony rówieśników i dorosłych.
– Obserwacji zachowania w celu opisania zachowań własnych i innych osób.
– Rozpoznawania swoich potrzeb, tworzenia planu działania i stawiania własnych celów oraz podejmowania decyzji.
– Radzenia sobie ze złością, lękiem i innymi emocjami.
– Nieagresywnego reagowania na zaczepki.
– Nieagresywnego rozwiązywania konfliktów lub sprzeczek.
– Empatycznego słuchania by pomóc sobie i innym w rozwiązaniu ich problemów.
– Zaprzyjaźniania się z innymi.
– Skutecznego konfrontowania się z nieakceptowanym zachowaniem innych osób.
– Umiejętności mediacji.
– Otwartej komunikacji i współpracy z rówieśnikami, rodzicami, nauczycielami i innymi osobami.
– Stawianie i osiąganie celów – mój plan działania.
– Dokonywania słusznych wyborów, podążania w odpowiednim kierunku.
– Szkolenie pomoże Młodemu Człowiekowi być bardziej świadomym siebie i swoich potrzeb, a dzięki temu żyć w zgodzie z samym sobą.

UCZESTNICY: młodzież w wieku 13-18 lat.
DATY: 7 luty 2019, 14 luty 2019, 21 luty 2019, 28 luty 2019, 7 marzec 2019, 14 marzec 2019, 21 marzec 2019, 28 marzec 2019, 03 kwiecień 2019, 11 kwiecień 2019. W sumie 10 spotkań.
GODZINY: 17:00-18:30.
MIEJSCE: Niepubliczna Szkoła Podstawowa Mozaika, ul. Mickiewicza 11, I piętro, Białystok.

KOSZT Treningu to 480 zł/osoba lub 900zł/para. Przy zapisie do 15 stycznia 2019 koszt treningu to 440zł/osoba lub 800zł/para. W cenie szkolenia, skrypt do pracy własnej, zestaw wszystkich omawianych na zajęciach zagadnień. Wpłata na konto jest jednocześnie rezerwacją miejsca.

Ze względu na to, że materiały do TSK są zamawiane w drukarni, która potrzebuje około 10 dni na realizację zamówienia, grupę zbieramy do 28 stycznia 2019 roku.

ZAPISY i INFORMACJE: kontakt@skontaktowani.pl

Współorganizator: Polskie Centrum Edukacji Gordona

Prowadząca: Marta Konert – certyfikowana trenerka Skutecznej Komunikacji Dzieci i Młodzieży dr Thomasa Gordona. Ukończyła dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim, stiudium caochingu ICC i CCI oraz wiele kursów z zakresu rozwoju osobistego, w Polsce i za granicą. Pasjonatka komunikacji, entuzjastka nowych wyzwań i potencjału człowieka. Uwielbia uczyć i obserwować ludzi. W czasie wolnym, poza podróżami, z pasją oddaje się malowaniu, czytaniu i marzeniom. Wierzy, że jakość życia zależy od jakości komunikacji.

Wysłanie zgłoszenia na warsztaty jest równoznaczne z przyjęciem do wiadomości i akceptacją regulaminu: http://skontaktowani.pl/regulamin/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *