2019-02-15 / Porozumienie bez Przemocy w biznesie

”NIE SZUKAJMY KOMPROMISU. RACZEJ SZUKAJMY ROZWIĄZANIA KONFLIKTU SATYSFAKCJONUJĄCEGO OBIE STRONY”
MARSHALL B. ROSENBERG

Porozumienie bez przemocy zwane też empatyczną komunikacją, konstruktywną komunikacją zostało opracowane i rozpropagowane przez Marshalla Rosenberga, amerykańskiego psychologa.

Słowa mogą tworzyć mury lub budować relację. Konflikty mogą być wyzwaniami i ograniczeniami a mogą też być zaproszeniem do budowania relacji i skupienia się na tym co dla obu stron jest ważne. Relacje z pracy budujemy dzień po dniu a pomagają w tym umiejętności słuchania tego co niewypowiedziane, empatycznego zgadywania, zarządzania swoimi emocjami i świadomość tego co dla nas istotne.

Podczas warsztatów będziemy poszukiwać m.in odpowiedzi na pytania:

—> Co zwiększa szanse na porozumienie a co niekoniecznie?
—> Jakie są cztery kluczowe elementy budowania relacji wygrany-wygrany i jak je rozwijać w codziennych sytuacjach?
—> Na co zwracać uwagę by szukać rozwiązań uwzględniających potrzeby wszystkich?
—> Czym są potrzeby i jaką rolę odgrywają w budowaniu kontaktu?
—> Jak mówić by być usłyszanym? Jak słuchać by usłyszeć?
—> Co stoi za „trudnym komunikatem”?

Program szkolenia obejmuje następujące elementy:
—> Wprowadzenie do Porozumienia bez przemocy
—> Język nawykowy a język potrzeb
—> Model 4 kroków komunikacji empatycznej
—> Siła języka potrzeb w dialogu czyli praktyczne elementy empatycznej komunikacji
—> Czym jest empatia i co ją utrudnia w codziennej komunikacji
—> Cztery sposoby reagowania na trudny komunikat

Twórca empatycznej komunikacji Marshall Rosenberg powiedział: „Im bardziej jesteśmy świadomi naszych potrzeb, tym lepiej możemy o sobie stanowić i lepiej rozumieć innych.”

DATA: 15.02.2019
GODZINY: 10:00 – 17:00 (z przerwą na obiad)
INWESTYCJA: 200 zł
MIEJSCE: Białystok, ul. Bohaterów Getta 7/3.
ZAPISY I INFORMACJE: kontakt@skontaktowani.pl

PROFIL TRENERA: Joanna Berendt – trenerka Porozumienia bez przemocy (NVC) certyfikowana przez CNVC.org, akredytowany coach ICF PCC, mediatorka NVC, dyplomowany trener

Joanna ma ponad 10 lat doświadczenia w międzynarodowych korporacjach z branży finansowej na stanowiskach menadżerskich, gdzie zarządzała projektami i zespołami, m.in. uczestniczyła w tworzeniu od podstaw banku detalicznego. Odpowiadała za ocenę ryzyka, usprawnianie procesów biznesowych w obszarze operacji, sprzedaży i marketingu.

Od 2008 współpracuje z Youth Business Poland jako mentor i coach, wspierając przedsiębiorców w rozwoju i skutecznym prowadzeniu własnych biznesów. Od 2013 jako członek zarządu współtworzę Fundację Nowych Możliwości Equante.

Zainicjowała z sukcesem utworzenie pierwszych w Polsce studiów podyplomowych z Porozumienia bez przemocy na Collegium Civitas, gdzie od 2015 roku prowadzi zajęcia.

Joanna jest akredytowanym coachem (Professional Certified Coach International Coach Federation). Posiada ponad 1700 godzin doświadczenia coachingowej. W praktyce coachingowej pracuje indywidualnie i z zespołami, m.in. z biznesem oraz szeroko pojętą edukacją.

Jako trener prowadzi głównie szkolenia z komunikacji i coachingu oraz budowania przywództwa w oparciu o dialog i podejście coachingowe. Obszary specjalizacji: rozwiązywanie konfliktów, facylitowanie spotkań zespołów, prowadzenie kręgów budujących współpracę w sytuacjach kryzysowych, mediacje indywidualne i grupowe, konstruktywna komunikacja, coaching menadżerski, coaching zespołów, coaching systemowy.

Jako coach i trener towarzyszy menadżerom, organizacjom, przedsiębiorcom w rozwoju, wspiera ich w odkrywaniu i pełniejszym wykorzystywaniu wewnętrznego potencjału, skutecznym budowaniu zespołów zmotywowanych i współpracujących oraz rozwiązywaniu konfliktów i komunikacji budującej zaufanie i dialog by dzięki temu wspólnie realizować cele i rozwijać zarówno jednostki, jak i organizację.

Stale się rozwija i podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w kursach i szkoleniach z zakresu coachingu, komunikacji i kompetencji trenerskich. Ukończyła m.in. Coaching Team Thinking & Team Innovation, Group dynamics, Szkołę Trenerów Rozwoju Kompetycji Trenerskich, The Art And Science of Coaching, Coaching for Transformation, Szkołę Trenerów Komunikacji opartej na Empatii oraz Intensywny roczny kurs mediacji NVC, Making Collaboration Real in Organization. Poza coachingiem i NVC, fascynuje się również neurobiologią i pozytywną neuroplastycznością wg. Ricka Hansona, którą sama praktykuje i wykorzystuje w pracy z grupami i klientami indywidualnymi.

Aktywnie działa na rzecz propagowania kultury dialogu i przywództwa opartego na empatii w różnych środowiskach tzn. na rzecz tworzenia systemów, relacji, biznesów w oparciu o dialog, wzajemny szacunek, zaufanie, współpracę oraz harmonijne wykorzystanie wewnętrznego potencjału przywództwa opartego na empatii w różnych środowiskach. Współprowadzi kilka blogów o empatii, m.in Przywództwo z empatią ( http://przywodztwozempatia.blogspot.com).

Jest współautorką wielu publikacji inspirowanych coachingiem i Porozumieniem bez przemocy, m.in.: „Dogadać się z dzieckiem. Coaching, Empatia, Rodzicielstwo”, „Przyjaciele Żyrafy. Bajki o empatii”, „Tęskniący Zenon i żyrafa, która spadła z krzesła”, „Harmonia w życiu prywatnym i w biznesie” oraz „Coaching Katalizator Rozwoju Organizacji”, „Coaching jako klucz do wewnętrznej motywacji”.

 

Wysłanie zgłoszenia na warsztaty jest równoznaczne z przyjęciem do wiadomości i akceptacją regulaminu: http://skontaktowani.pl/regulamin/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *