2018-05-08 / Grupa dla rodziców w nurcie Rodzicielstwa Bliskości i NVC

Grupa skierowana jest do rodziców pragnących nawiązać bliską, szczerą i pełną zaufania relację ze swoim dzieckiem.
Spotkania pozwolą nam poznać lepiej samych siebie, przyjrzeć się sobie w relacji z dzieckiem. Podczas spotkań będziemy nazywać swoje emocje, przyglądać się naszym strategiom działania, uczyć się nowych. Podzielimy się swoimi doświadczeniami i problemami w byciu rodzicem. Znajdziemy miejsce by odnaleźć i wyrazić swoje potrzeby i znaleźć w sobie miejsce na przyjęcie potrzeb dziecka.
Podczas spotkań postaramy się o atmosferę wzajemnego szacunku, empatii dla siebie i innych uczestników, wysłuchania oraz troski. Będziemy pracować w oparciu o założenia Porozumienia Bez Przemocy, teorii przywiązania Bowlby’ego, pedagogiki Juula. Spotkania odbywają się przy moderacji psychologa, Julity Maleszewskiej.TEMATY
Każde spotkanie będzie miało odrębny temat wprowadzający do dyskusji i wymiany doświadczeń.
Proponowana tematyka kolejnych spotkań
(możliwe zmiany, do uwzględnienia potrzeby tematyczne grupy):
– Granice w relacji z dzieckiem
– Emocje jako informacje o potrzebach
– Wzmacnianie poczucia własnej wartości dziecka
– Samoregulacja dla dziecka i rodzica
– Konflikt w rodzeństwie/grupie
– Trudne emocje rodzica i dziecka (złość, smutek, wstyd…)
– Rywalizacja wśród dzieci
– Czy chwalić? Jak dobrze chwalić?
– Kary, nagrody, konsekwencje
– Zachowania agresywne, jak sobie z nimi radzićGrupa ma charakter półotwarty, w przypadku wolnego miejsca, istnieje możliwość dołączenia w każdej chwili.DATY: pierwszy poniedziałek miesiąca (4 grudnia 2017, 8 stycznia 2018, 5 lutego 2018, 5 marca 2018, 2 kwietnia 2018, 8 maja 2018, 5 czerwca 2018, 3 lipca 2018)
GODZINY: 17:00-19:00
MIEJSCE: Niepubliczna Szkoła Podstawowa Mozaika, ul. Mickiewicza 11 w Białymstoku
CENA: 40zł jedno spotkanie, przy zapisie na całość (8 spotkań) 290zł, przy zapisie na 6 spotkań 210zł. Możliwość opłaty w dogodnych ratach.
ZAPISY: kontakt@skontaktowani.plPROWADZĄCA:
Nazywam się Julita Maleszewska, jestem psychologiem, pedagogiem specjalnym, psychoterapeutą w trakcie kształcenia (4,5-letni kurs w ujęciu psychodynamicznym), oraz trenerem umiejętności społecznych. Ukończyłam Kurs Podstawowy Psychoterapii Systemowej WTTS w Poznaniu atestowany przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne.
W swojej pracy (i życiu) korzystam i inspiruję się założeniami Rodzicielstwa Bliskości, Porozumienia Bez Przemocy, pedagogiki Jaspera Juula. Jestem mamą dwójki dzieci, Poli w wieku przedszkolnym i Jeremiego w wieku niemowlęcym. Współpracuję z Niepublicznym Przedszkolem „Paprotka” oraz Żłobkiem „U Żyrafki”.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *