Cykl warsztatów dla rodziców i osób opiekujących się dziećmi – NVC (marzec-czerwiec 2016)

Możesz uczestniczyć w jednym warsztacie lub podjąć się uczestnictwa we wszystkich spotkaniach. Tematy spotkań ułożone są w ten sposób, abyś mógł się zanurzać coraz bardziej w proces Porozumienia Bez Przemocy i stopniowo nabierać coraz większej płynności w korzystaniu z niego.

19.03.2016 (10:15 do 17:15 z godzinną przerwą na obiad)
Empatia dla siebie – szukanie tego, co nam przeszkadza zadbać o siebie i stawiać jasne komunikaty i granice
Z pustego i Salomon nie naleje. Abyśmy mogli obdarowywać nasze dzieci empatią i zachęcać ich do zintegrowania pewnych wartości, musimy sami być napełnieni empatią i wiedzieć, co dla nas jest ważne i gdzie są nasze granice.
W czasie warsztatu przyjrzymy się czym jest empatia, jak mogę ją dawać samemu sobie a także jak wyrażać swoje granice, aby były one odbierane jako troska o siebie i otoczenie a nie jako zarzut i krytykę.

2.04.2016 (10:15 do 17:15 z godzinną przerwą na obiad)
Empatia dla dziecka – słyszenie tego, co pod słowami, nawet jeśli są one trudne
Zachowania dzieci nie rzadko są dla nas wyzwaniem. Nie wiemy, co począć z ich słowami typu „Nienawidzę Cię.”, „Ty mi nigdy na nic nie pozwalasz.”, „Nie zrobię tego, nie mam ochoty.” czy działaniami jak bicie, tupanie czy krzyk. W czasie warsztatu będziemy wchodzić w buty dzieci i sprawdzać, co się kryje pod słowami czy zachowaniami. Jakie piękne potrzeby, jakie emocje, jakie prośby.

21.05.2016 (10:15 do 17:15 z godzinną przerwą na obiad)
Trudne i silne emocje: złość i poczucie winy w rodzicielstwie (ze strony dziecka i rodzica)
Nierzadko słyszę, że uczucia przeszkadzają nam w rozwiązaniu konfliktu, dogadaniu się. Proces Porozumienia Bez Przemocy zaprasza nas do spojrzenia na uczucia jak na sprzymierzeńców i zajęcie się nimi tak, abyśmy nie byli ich zakładnikami a towarzyszami, wraz z którymi dotrzemy do naszych potrzeb i głębokich motywacji.

25.06.2016 (10:15 do 17:15 z godzinną przerwą na obiad)
Współpraca i budowanie dialogu (czyli o karach, nagrodach i budowaniu relacji)
Stworzenie domu, gdzie wszyscy domownicy dbają o siebie i o wspólną przestrzeń jest wielkim celem. Jak to zrobić, aby każdy z członków rodziny robił to, bo tego pragnie a nie dlatego, że się boi lub próbuje spełnić wysokie oczekiwania, jednocześnie rezygnując z siebie. W czasie warsztatu będziemy sprawdzać, co buduje dialog i dobrą więź.

W czasie warsztatów opierać się będziemy na założeniach i procesie Porozumienia Bez Przemocy Marshalla B. Rosenberga. W zgłoszeniu proszę podaj swoje doświadczenie z PBP (może przeczytałeś/aś jedną z książek z zakresu PBP bądź byłeś/aś na warsztatach, jeśli tak, proszę podaj temat i liczbę godzin.) Wiedza o tym doświadczeniu pozwoli mi lepiej dopasować plan warsztatu do potrzeb grupy.

Prowadząca: Magdalena Sendor – certyfikowana trenerka PBP (CNVC certified treiner), mediatorka, coach. Więcej informacji tu: http://strefaporozumienia.pl/?Magdalena-Sendor

Zgłoszenia : kontakt@skontaktowani.pl
Cena 1 warsztatu : 150zł
Cena 2 warsztatyów : 290zł
Cena całego cyklu (4 warsztaty) : 550zł.
Przy opłacie za cały cykl możliwość zapłaty w ratach: I rata (300zł) płatne do 07.03.2016 i II rata (250zł) płatne do 04.04.2016.

W tytuł przelewu wpisz : imię, nazwisko, tytuł warsztatu, w którym chcesz uczestniczyć lub rata za cykl.

Jeżeli cena jest jedyną przeszkodą w tym, żebyś uczestniczył/a w warsztatach, skontaktuj się mną, znajdziemy rozwiązanie 🙂 Tel: 506 007 723

Przelew na konto:
Adrianna Naruk
Pracownia Relacji „Skontaktowani”
89 1240 1154 1111 0010 4500 4352

Miejsce: Mukti Joga
Berlinga 14B, 15-814 Białystok

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *