Rodzina

Biorąc pod uwagę, że rodzicielstwo nie jest łatwym zadaniem, pragniemy inspirować w sferze budowaniu relacji z samym sobą i z dzieckiem w duchu empatii i szacunku. Organizujemy warsztaty, cykle spotkań dla rodziców i całych rodzin w oparciu o NVC.

Tematy spotkań ułożone są w tak, abyśmy mogli zanurzać się coraz bardziej w proces Porozumienia Bez Przemocy i stopniowo nabierać coraz większej płynności w korzystaniu z niego. Uczymy się czym jest empatia, jak mogę ją dawać samemu sobie, a także jak wyrażać swoje granice, aby były one odbierane jako troska o siebie i otoczenie, a nie jako zarzut i krytykę. Poznajemy co się kryje pod trudnymi słowami czy zachowaniami. Jakie piękne potrzeby, jakie emocje, jakie prośby. Proces Porozumienia Bez Przemocy zaprasza nas do spojrzenia na uczucia jak na sprzymierzeńców i zajęcie się nimi tak, abyśmy nie byli ich zakładnikami a towarzyszami, wraz z którymi dotrzemy do naszych potrzeb i głębokich motywacji. Sprawdzamy co buduje dialog i dobrą więź.

 

Proponujemy również: 

Rodzinne zajęcia teatralne – NVC dla dzieci i rodziców

Teatralne spotkania dla dzieci, które lubią odtwarzanie różnych postaci oraz dla rodziców, którzy chcą w twórczy sposób wesprzeć dzieci w poznawaniu własnych uczuć i potrzeb.

Podczas spotkań wspólnie zastanawiamy się czym jest empatia, dlaczego emocje są ważne i skąd się biorą potrzeby. Pomocne w zrozumieniu tych niełatwych zagadnień będą pacynki – Żyrafa Bibi, wiewiórka Laura, lisiczka Julia, ufoludek Juliusz i wiele innych. Wszystko odbywać się będzie w atmosferze wzajemnego szacunku i zrozumienia dla uczestników.

Zajęcia zainspirowane są opowiadaniami w duchu NVC, (m. in.: „Tęskniący Zenon i żyrafa, która spadła z krzesła”, „Przyjaciele Żyrafy, bajki o empatii” oraz autorskimi bajkami prowadzącej).