Rodzinne wakacje: IFS drogą do równowagi w rodzinie

Zapraszamy Ciebie i Twoich bliskich na wspólny wyjazd, podczas którego będziemy wzrastać zanurzać się w System Wewnętrznej Rodziny (IFS). Cały obóz jest prowadzony w oparciu o założenia komunikacji empatycznej w nurcie Porozumienia bez Przemocy (Nonviolent Communication – NVC), Rodzicielstwa Bliskości, Jespera Juula i tego co wspiera relacje w rodzinie. Nasze wakacje odbędą się w przepięknym ośrodku jeździeckim, Stanica Kresowa, położonym w samym sercu Puszczy Knyszyńskiej.
Co to jest System Wewnętrznej Rodziny?
System Wewnętrznej Rodziny (IFS) to nowatorska metoda psychoterapeutyczna, stworzona przez amerykańskiego psychoterapeutę Richarda Schwartza, która od wielu lat cieszy się wciąż rosnącym zainteresowaniem i uznaniem dla jej skuteczności i wszechstronności. Dla wielu stała się życiowym drogowskazem, codzienną praktyką kontaktu ze sobą i swoim wnętrzem oraz narzędziem do budowania zdrowych relacji z innymi. Używanie języka części może być sposobem poprawy relacji rodzinnych. Polecamy wszystkim taką ścieżkę do odkrycia tego, kim naprawdę jesteśmy! Dołącz do wspólnej podróży.
Zapraszamy Was na wyjątkową podróż z Systemem Wewnętrznej Rodziny – będziecie mieli możliwość zanurzyć się w meandry swojego świata wewnętrznego Podczas porannych warsztatów.
Zapraszamy Ciebie do:
– zapoznania się z dużą dawką wiedzy na temat SWR (IFS),
– poznania bądź pogłębienia umiejętności związanych z komunikacją,
– budowania wspólnoty w grupie dorosłych i dzieci, dla których ważne są prawdziwe, głębokie, autentyczne relacje,
– spędzenia czasu z najbliższymi na łonie pięknej przyrody i wśród koni,
– połączenia zaspokojenia potrzeb odpoczynku, bliskości, relacji, wspólnoty, rozwoju i pewnie jeszcze wielu innych
– wykonania kilku kolejnych kroków w kierunku wewnętrznej harmonii i pełni,
– kontaktu ze sobą podczas codziennych warsztatów oraz kontaktu z innymi podczas wspólnych posiłków, spacerów, wieczorów.
Poza tym dowiesz się:
– jakie są podstawowe zadania dorosłych – przywódców i jak łączy się to z harmonią w rodzinie,
– na czym polega różnorodność psychiczna – czyli to, że wszyscy posiadamy wewnętrzne subosobowości (części) i w jaki sposób są one związane z tarciami pomiędzy członkami rodziny,
– jak wyjść z tych uwikłań i jak budować równowagę w rodzinie,
– czym jest nasze wewnętrzne JA – czyli wewnętrzny rdzeń wszystkich ludzi oraz,
– jak praktykować dostęp do wewnętrznych zasobów takich jak cierpliwość, ciekawość, odwaga i kreatywność.
A może brakuje Ci wyrozumiałości i łagodności dla siebie?
IFS to idealne narzędzie, by otoczyć wszystkie części siebie miłością i łagodnością – podczas naszych wspólnych wakacji, będziesz mógł tego doświadczyć i poczuć.
Poza tym poznasz bazujące na IFS narzędzia, które wspierają budowanie dobrych relacji z innymi i wspierają pełne miłości przywództwo – podstawę harmonii i równowagi w rodzinie.
NASZ DZIEŃ:
8:30 – 9:30 Śniadanie
10:00 – 13:00 Warsztaty dla rodziców, (dzieci w tym czasie, eksplorują przyrodę i spędzają czas kreatywnie pod okiem doświadczonych animatorów)
13:30 – 14:30 Obiad
15:00 – 18:00 Czas zorganizowany lub wolny w zależności od popołudnia
18:00 – 19:00 Kolacja
po 20:00 – spotkania zgodnie z Waszymi propozycjami i potrzebami
Nasze wakacje rozpoczynamy wspólną kolacją 27.06.2022 o godz.18:00, a w ośrodku można się rozgościć już od godz. 15:00. Wakacje kończymy wspólnym obiadem 02.07.2022.
Co będziemy wspólnie robić:
– przyglądać się rodzicielskim wyzwaniom,
– poznawać, zagłębiać się, odkrywać SWR (IFS),
– doświadczać kontaktu ze sobą,
– wspólnie uczyć się dbania o siebie, poprzez dostrzeganie swoich części i troszczenie się o nie,
– wspierać przywództwo dorosłych w rodzinie,
– praktykować empatię,
– rozwijać się w bezpiecznej przestrzeni,
– w razie potrzeb, będziemy służyć pomocą/wsparciem w Waszej relacji z dzieckiem,
– współtworzyć przestrzeń, w której Wasze prośby są słyszane, a potrzeby widziane,
– doświadczać empatię i zrozumienie w grupie rodzin, którym komunikacja z serca jest bliska,
– budować wspierającą przestrzeń dla rodzin.
A w tym czasie dzieci:
– te, które są gotowe i chcą, zostają pod opieką animatorów, a wraz z nimi będą budować szałasy, eksplorować Puszczę Knyszyńską, zwiedzać, tworzyć, brudzić się, uczestniczyć w kreatywnych zajęciach na łonie natury,
– dzieci, które chcą zostać z rodzicami, mają możliwość uczestniczenia w warsztatach pod ich skrzydłami.
Nasi animatorzy zapewniają opiekę każdemu dziecku. Proponujemy zajęcia zorganizowane dla dzieci, zapewniające atrakcje i jednocześnie wolność w duchu Porozumienia bez Przemocy.
Ponad to, chętni uczestnicy będą się spotykać na IFSowe medytacjach.
MIEJSCE:
Stanica Kresowa jest agroturystycznym ośrodkiem jeździeckim. http://stanicakresowa.pl/ Łączy w sobie klimat XVII wiecznych dworów polskich, rozrzuconych po kresach ówczesnej Rzeczpospolitej, z zaletami współczesnych standardów wypoczynku. Dysponujemy 10 pokojami. Pokoje z łazienkami, a bez telewizorów są utrzymane w wysokim standardzie. Jeden pokój przystosowany jest do osób niepełnosprawnych. W ośrodku jest WI-FI.
Ośrodek znajduje się w Puszczy Knyszyńskiej, 5 min od Silvarium http://atrakcjepodlasia.pl/…/silvarium-park-lesny-w…/,
arboretum http://atrakcjepodlasia.pl/atra…/arboretum-w-kopnej-gorze/, bliskość szlaków turystycznych i trasy rowerowej green velo, Kruszyniany-Bohoniki gdzie można poznać kulturę i kuchnię tatarską http://www.kruszyniany.pl/, Malowniczy Supraśl i jego atrakcje https://pl.tripadvisor.com/Attractions-g2429752
A na pobliskich polach można wypatrzeć żubry
PROWADZĄCA:
Agnieszka Koluch-Horbowicz – Jestem certyfikowaną trenerką organizacji Familylab, założonej przez Jespera Juula oraz praktykiem Systemu Wewnętrznej Rodziny (IFS). Ukończyłam kurs trenerski z zakresu Porozumienia bez Przemocy (NVC) u certyfikowanych trenerek NVC (Agnieszki Pietlickiej i Magdy Wegner). Jestem założycielką firmy Wybieram Relację, w ramach której prowadzę warsztaty, szkolenia, seminaria inspirujące oraz wspieram indywidualnie dorosłych w ich rozwoju osobistym. Z ogromną radością dzielę się z innymi tym, co przyczyniło się do pozytywnych zmian w moim życiu. Prywatnie jestem mamą dwójki dzieci i uwielbiam jogę, podróże i spacery po lesie.
ORGANIZATORKA:
Ada NARUK – Jestem psychologiem, psychoterapeutką, certyfikowaną trenerka przy Familylab International, międzynarodowej organizacji założonej przez Jespera Juula. Absolwentką studiów Porozumienie bez Przemocy wg Marshalla Rosenberga w Collegium Civitas i mediatorką w nurcie NVC. Uczestniczyłam w wielu szkoleniach z Porozumienia bez Przemocy w Polsce i zagranicą. Jestem w procesie certyfikacji w The Centre of Nonviolent Communication. Założyłam Pracowni Relacji Skontaktowani (www.skontaktowani.pl). Współprowadzę Niepubliczną Szkołę Podstawową Mozaika w Białymstoku (mozaikabialystok.pl). Chcę przybliżać sprawdzone wartości, które mogą stać się inspiracją w życiu.
INWESTYCJA:
osoba dorosła – 1750zł
oboje rodziców – 3300zł
Dzieci:
dziecko powyżej 10 roku życia – 1650zł
dzieci do 10 roku życia – 1290zł
dzieci do 3 lat (śpiące w łóżku z rodzicami lub turystycznym) – 790zł
dzieci do 3 roku życia śpiące w oddzielnym łóżku – 890zł
dzieci do 1 roku (śpiące w łóżku z rodzicami lub turystycznym, nie korzystające z posiłków) – 0 zł
1 osoba dorosła jeśli przyjeżdża z 1 dzieckiem 0-1 rok – 2750zł (jeden pokój zarezerwowany dla tej rodziny)
1 osoba dorosła jeśli przyjeżdża z 1 dzieckiem do 3 roku życia – 3150zł (jeden pokój zarezerwowany dla tej rodziny)
1 osoba dorosła jeśli przyjeżdża z 1 dzieckiem do 10 roku życia – 3450zł (jeden pokój zarezerwowany dla tej rodziny)
CENA OBEJMUJE:
– noclegi,
– pełne wyżywienie (śniadania, obiady, kolacje),
– codziennie warsztaty z Systemu Wewnętrznej Rodziny (IFS) wzbogacone o idee NVC, Rodzicielstwa Bliskości i Jespera Julla,
– dodatkowe spotkanie „na kocu”, podczas którego, pod okiem trenerki, rozmawiamy o trudnościach i wyzwaniach rodzicielskich,
– IFS medytacje,
– praktykowanie Porozumienia bez Przemocy w różnych relacjach, również poza salą warsztatową,
– pomoc w trudnościach z komunikacją w rodzinie,
– codziennie opieka i zajęcia dla dzieci, plac zabaw.
Cały ośrodek jeździecki jest zarezerwowany jedynie dla uczestników naszych rodzinnych wakacji z IFS, co sprzyja stworzeniu bezpiecznej atmosfery i nawiązaniu bliskich relacji.
Za dodatkową opłatą w ośrodku:
– lekcje nauki jazdy konnej,
– wypożyczalnia rowerów (również dla dzieci),
– masaż,
– sauna.
Rezerwacja następuje po zgłoszeniu mailowym na: kontakt@skontaktowani.pl
oraz wpłacie na konto: 37 1240 1154 1111 0011 1113 2613 bezzwrotnej opłaty wpisowej w wysokości 1500 zł. Opłatę należy wpłacić w ciągu 3 dni od daty rezerwacji miejsca.
Tytuł przelewu: „Imię, Nazwisko, Wakacje z IFS, 2022”. Do dnia 14.04.2022, należy wpłacić 50% kwoty. Pozostałą kwotę proszę uregulować do dnia 5.05.2022r. Istnieje możliwość rozłożenia na inne raty, w tej sprawie proszę o bezpośredni kontakt: kontakt@skontaktowani.pl.
W razie rezygnacji z udziału w wyjeździe istnieje możliwość zwrotu wpłaconej kwoty (bez bezzwrotnej opłaty wpisowej) jeśli na wolne miejsce zgłosi się rodzina.
Ilość miejsc ograniczona. Dysponujemy jedynie 10 pokojami. W przypadku niezgłoszenia się minimalnej ilości uczestników, organizator zastrzega sobie możliwość odwołania wyjazdu. W tym przypadku zostanie zwrócona pełna kwota jaka została wpłacona.
Dodatkowe informacje: kontakt@skontaktowani.pl lub 506 007 723
Zapraszamy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *