2021-02-03, Studium Komunikacji Empatycznej (NVC) – 3 edycja

Zapraszamy na trzecią edycję Intensywnego Studium Komunikacji opartej o założenia Porozumienia bez Przemocy (Nonviolent Communication – NVC). Studium NVC jest skierowane do wszystkich tych, którzy widzą jak umiejętność komunikowania się przekłada się na relacje z bliskimi i szukają konkretnych narzędzi niezbędnych do zbudowania głębokiego kontaktu z samymi sobą i z drugim człowiekiem.

—> Dlaczego warto wziąć udział w Studium Komunikacji?
Podczas zajęć będziemy opierać się o konkretne narzędzia ułatwiające nawiązanie głębokiego, autentycznego kontaktu z samym sobą i z drugim człowiekiem. Tematy Studium pomogą zanurzać się coraz bardziej w proces komunikacji opartej o założenia Porozumienia bez Przemocy, tak aby stopniowo nabierać coraz większej płynności w stosowaniu jej w codziennym życiu. Studium jest prowadzone metodą warsztatową z elementami teoretycznymi, tak żeby każdy uczestnik miał możliwość zintegrowania założeń NVC. Każdy z modułów Studium prowadzony jest przez inną certyfikowaną trenerkę, co umożliwia uczenie się od różnych trenerów, a w związku z tym poszerzenie perspektywy postrzegania komunikacji empatycznej o ich indywidualne rozumienie NVC.

—> Umiejętności zdobyte podczas Studium posłużą do znalezienia odpowiedzi na pytania :
– jak rozpoznawać i uwzględnić potrzeby swoje i rozmówcy,
– jak doświadczać empatycznego kontaktu z samym sobą i z drugim człowiekiem,
– jak z czystym sumieniem stawiać granice,
– jak wybrnąć z bezradności,
– jak reagować na krytykę, odmowę,
– jak odmawiać w szacunku dla rozmówcy i siebie,
– jak dotrzeć do potrzeb swoich i rozmówcy nawet podczas konfliktu,
– jak wyrażać siebie, tak aby zostać zrozumianym,
– o czym informują nas trudne uczucia jak złość, gniew, poczucie winy, wstyd i jak można sobie z nimi poradzić,
– jak nawiązywać głęboką, autentyczną relację z samym sobą i z drugim człowiekiem,
– jak sobie radzić z konfliktem (wewnętrznym i zewnętrznym),
– jaką moc ma wdzięczność i jak być z nią w kontakcie na co dzień,
– jak używać konkretnych narzędzi NVC w codziennym życiu,
– i jak to wszystko praktycznie wdrożyć w życie.

Czym jest Porozumienie bez Przemocy możecie zobaczyć tu:
https://www.youtube.com/watch?v=X9KMnbrS3B8&index=5&list=PLz_A0HATxd85xpVGOjwsyTL0kkOE0noKV

MODUŁY:
Moduł I, „Wprowadzenie do Porozumienia bez Przemocy”, 13-14.02.2021, prowadząca: Joanna Berendt
Moduł II, „Budowanie kontaktu ze sobą”, 20-21.03.2021, prowadząca: Dominika Jasińska
Moduł III, „Budowanie kontaktu z innymi”, 24-25.04.2021, prowadząca: Ewa Orłowska
Moduł IV, „Rozwiązywanie konfliktów”, 29-30.05.2021, prowadząca: Monika Szczepanik
Moduł V, „Moc wdzięczności”, 12-13.06.2021, prowadząca: Agnieszka Rzewuska-Paca

Studium składa się z pięciu weekendowych zjazdów. W soboty zajęcia się odbywają w godzinach 10:00 – 18:00, a w niedzielę 9:00-17:00. Łącznie uczestnik bierze udział w 80 godzinach zajęć z certyfikowanymi trenerkami NVC. Kurs kończy się uzyskaniem dyplomu uznawanego przez CNVC (The Center of Nonviolent Communication).

GRUPA: minimalnie 12 osób, maksymalnie 16 osób.
MIEJSCE: Białystok, Szkoła Mozaika, ul. Mickiewicza 11 lok. 2.

Organizator zastrzega sobie prawo do przeprowadzenia zajęć w formie online.

INWESTYCJA:
—-> regularna cena: 3500 zł od osoby,
—-> dla dwóch osób zgłaszających się razem: 3400 zł od osoby,
—-> gdy płatność do 10 października 2020 i za całość: 3300 zł od osoby,
—-> gdy płatność do 10 października 2020 i za całość za dwie osoby: 3200 zł od osoby.

UWAGA!
—> Możliwe jest otrzymanie faktury.
—> Dla osób decydujących się na raty. Płatność rozłożona jest na raty umówione indywidualne z daną osobą.
—> Uczestnictwo gwarantuje wpłata zadatku w wysokości 20% całego kosztu Studium. W razie rezygnacji zadatek jest bezzwrotny.
—> Wpłata zadatku jest równoznaczna z rezerwacją miejsca.
—> W tytule przelewu proszę wpisywać: „Imię i nazwisko zadatek na Studium NVC 2021”

Informacje i zapisy: kontakt@skontaktowani.pl lub pod numerem telefonu: 506 007 723

PROWADZĄCE:

JOANNA BERENDT – Certyfikowana trenerka Porozumienia bez Przemocy, akredytowany coachem PCC ICF (International Coach Federation), mediatorka NVC
Specjalizuje się w komunikacji opartej na NVC, coachingu zorientowanym na rozwiązania i potrzeby, coachingu systemowym i mediacjach. Ma ponad 10 lat doświadczenia w międzynarodowych korporacjach z branży finansowej na stanowiskach menadżerskich. Stale podnosi swoje kompetencje z zakresu coachingu i NVC: ukończyła między innymi kurs „The Art and Science of Coaching”, Szkołę Trenerów Rozwoju Kompetencji Trenerskich oraz Studium Nonviolent Communication. Porozumieniem Bez Przemocy zajmuje się od 2009 roku. Pracuje indywidualnie i grupowo, z biznesem, edukacją oraz rodzicami i nastolatkami. Od 2008 współpracuje również z Youth Business Poland jako mentor i coach, wspierając młodych przedsiębiorców w rozwoju i skutecznym prowadzeniu własnych biznesów. Współprowadzi dwa blogi: z bajkami o empatii Przyjaciele żyrafy oraz o budowaniu relacji rodzic-dziecko Dogadać się z dzieckiem oraz Dorastać z nastolatką, a także dla liderów Przywództwo z empatią. Jest współautorką książek i publikacji inspirowanych coachingiem i Porozumieniem Bez Przemocy: „Dogadać się z dzieckiem. Coaching, Empatia, Rodzicielstwo”, „Przyjaciele Żyrafy. Bajki o empatii”, „Tęskniący Zenon i żyrafa, która spadła z krzesła”, „Harmonia w życiu prywatnym i w biznesie” oraz „Coaching Katalizator Rozwoju Organizacji”. Nieustannie szuka inspiracji oraz konsekwentnie, krok po kroku rozwija siebie. W swojej pracy łączy różnorodne podejścia.

DOMINIKA JASIŃSKA –
Certyfikowana trenerka Porozumienia Bez Przemocy
Od kilku lat prowadzi zajęcia otwarte z Porozumienia bez Przemocy w ramach rocznego cyklu „Mówię, bo czuję i potrzebuję”, który doczekał się wielu edycji i kontynuacji – obecnie równolegle szkolą się 4 kolejne roczniki. Ponadto współpracuje ze szkołami, przedszkolami i firmami prywatnymi. Prowadzi mediacje oparte na NVC dla par, rodzin, osób, które ze sobą współpracują i szukają porozumienia. Jest współzałożycielką Studium Mediacji prowadzonych metodą Porozumienia bez Przemocy w Gdańsku. Ponadto wspiera ludzi w rozwoju i zmianie prowadząc sesje indywidualne bazując na metodzie „Coaching oparty na potrzebach”. Tak mówi o mediacjach: „Mediator tworzy przestrzeń, w której może dojść do spotkania zwaśnionych stron. Dla mnie to jeden z trudniejszych zawodów, bo wymaga dużej pracy nad samym sobą a nie tylko opanowania potrzebnych kompetencji. Jednocześnie daje poczucie wpływu na rzeczywistość, pozwala łączyć się z głębokimi wartościami, zarówno swoimi jak i klienta – to zwykle piękny moment”.

EWA SANKO ORŁOWSKA – Certyfikowana trenerka Nonviolent Communication – szkoli, kształci przyszłych trenerów NVC, uczy umiejętności mediacyjnych. W pracy integruje komunikację i uważność – jest bardzo doświadczonym nauczycielem mindfulness i medytacji. Prowadzi programy redukcji stresu MBSR (MIndfulness Based Stress Reduction) oraz MBLC (Mindfulness Based LIving Course) – członek Mindfulness Assotiation Polska. Superwizuje pracę nauczycieli mindfulness. Ukończyła studia filologiczne na Uniwersytecie Warszawskim – germanistka, specjalista w zakresie nauczania języków obcych i budzenia szkół do zmian i rozwoju w oparciu o zdrowe relacje.
Mama dwóch dorosłych synów. Mieszka w Warszawie choć wolałaby w Beskidzie Niskim.

MONIKA SZCZEPANIK – Certyfikowana trenerka Porozumienia bez Przemocy . Nauczycielka, mama, trenerka. Organizatorka letnich i zimowych obozów rodzinnych w duchu Porozumienia bez Przemocy. Współorganizatorka Konferencji Empatii i Wioski Rodziców w Katowicach. Inicjatorka powstania Inkubatora Empatii, w ramach którego prowadzi wyjazdowe warsztaty dla par. Autorka licznych artykułów.

AGNIESZKA RZEWUSKA-PACA – Certyfikowana trenerka Porozumienia bez Przemocy, psycholog i coach
Prowadzę warsztaty, coaching i mediacje NVC dla osób chcących żyć świadomie, szkół z sercem i organizacji z duszą.
Jako trenerkę pasjonuje mnie temat pogłębiania świadomości siebie, budowanie własnej sprawczości i mocy. Pracując w oparciu o NVC przez blisko 10 lat doświadczyłam jak potężną moc mają słowa, a także jak bardzo potrafią nas ograniczać – trzymając w zamkniętym kręgu myśli i przekonań. Dlatego podczas moich warsztatów pracujemy także z „NVC w ruchu” – narzędziami stworzonymi przez Inbal i Miki Kashtan, Sabine Geiger oraz wywodzącymi się z SPT (Social Presencing Theater). Dzięki temu uczestnicy mają szansę doświadczyć autentycznego kontaktu ze sobą i innymi, płynącego z połączenia głowy, serca i ciała.
Porozumienia bez Przemocy uczyłam się od czołowych światowych trenerów – m.in. Miki Kashtan, Marianne Gothlin, Sarah Peyton, Liv Larsson, Kaya Runga, a także Marshalla Rosenberga – twórcy tego podejścia. Jednak inspirację czerpię z wielu źródeł – m.in. od Jaspera Juula (Family Lab), z zen-coachingu, mindfulness, focusingu, IFS (Internal Family Systems), pracy z ciałem czy metaforami. Jestem wolnym duchem, z ogromnym apetytem na życie. Poszukiwaczką sensu i życiowego spełnienia, płynących z głębokiego połączenia z własną mocą. Na co dzień marzę i pozwalam moim marzeniom się spełniać. Tak wymarzyłam moją pierwszą pracę w korporacji, podróż dookoła świata, dom pod lasem, a w końcu radykalną zmianę zawodową, która dała mi pracę-nie-pracę, zgodną ze słowami Konfucjusza: „Wybierz pracę, którą kochasz, a nie będziesz musiał pracować nawet przez jeden dzień w swoim życiu”. Szczególnym obszarem mojego zainteresowania jest budowanie relacji z dziećmi. Od 2014r lat na stałe współpracuję z warszawskim przedszkolem Zielona Wieża, gdzie wspieram kadrę w codziennej pracy. Regularnie prowadzę warsztaty z zakresu Porozumienia Bez Przemocy dla nauczycieli przedszkolnych i szkolnych. Współtworzę też School of Life (www.schooloflife.pl) – roczny program dla młodych ludzi (17+), który pokazuje jak żyć z pasji i z pasją oraz jak swoim życiem zmieniać świat na lepsze.

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

Grafika pochodzi z: <a href=”http://www.freepik.com„>Designed by Freepik</a>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *