2020-03-12, Empatyczni – grupa ćwiczeniowa – 4 edycja

Zapraszamy na 4 edycję grupy ćwiczącej komunikację empatyczną: „Empatyczni”.

Jeśli Twoje relacje z innymi nie są tak satysfakcjonujące, jak byś chciał/chciała i pragniesz zwiększyć szansę na porozumienie, serdecznie zapraszamy na spotkania, podczas których w przyjaznej atmosferze, krok po kroku, poznasz tajniki Porozumienia bez Przemocy (NVC) i pogłębisz umiejętność stosowania ich w praktyce.

Te spotkania są dla Ciebie, jeśli chcesz:
– rozwinąć umiejętność słuchania innych ludzi;
– dowiedzieć się, czym jest empatia i jak mieć ją zawsze pod ręką;
– nauczyć się wyrażać swoje potrzeby i prośby tak, by mieć większą szansę na ich spełnienie;
– zwiększyć skuteczność porozumiewania się z bliskimi;
– popraktykować Porozumienie bez Przemocy w bezpiecznych warunkach, by łatwiej stosować je w życiu codziennym;
– spotkać osoby, dla których też ważna jest jasna i szczera komunikacja.

Porozumienie bez Przemocy można wykorzystać praktycznie wszędzie: w domu, w pracy, na ulicy, na spotkaniach z przyjaciółmi. Twoje relacje staną się bardziej harmonijne i satysfakcjonujące. Przestaniesz reagować z automatu w trudnych emocjonalnie sytuacjach, a zaczniesz bardziej zwracać uwagę na potrzeby zarówno Twoje, jak i drugiej osoby.

FORMUŁA:
Cały cykl składa się z pięciu 3-godzinnych spotkań, które będą miały formę warsztatową:
– Podczas warsztatów będziemy łączyć teorię z praktyką – większość zajęć stanowić będą ćwiczenia w parach, w grupach i indywidualne.
– Pomiędzy spotkaniami będzie czas na wypróbowanie tego, czego się dowiesz, w codziennym życiu.
– Wsparcie między spotkaniami – jeśli zapiszesz się na cały cykl, w pakiecie otrzymasz możliwość jednej indywidualnej 60-minutowej konsultacji z trenerką przez Skype lub telefon. Dodatkowo, odpowiem na Twoje pytania zadane mailowo.

KIEDY:
Zaczynamy 24 października 2019, kończymy 27 lutego 2020. Spotykamy się raz w miesiącu od 16:30 do 19:30.

DATY i TEMATYKA spotkań w tym cyklu:

24.10.2019 „Empatia dla siebie – zadbaj o siebie, by móc zadbać o innych”
Masz takie momenty, że czujesz się wyczerpany, brakuje Ci energii i zaczynasz czasem gubić poczucie sensu w codziennej bieganinie?
Obowiązki rodzinne, zadania w pracy i lista rzeczy do zrobienia piętrzą się, a ty czujesz, jakbyś przestawał(a) ogarniać?
A może w twojej głowie pojawia się wiele ocen np „jestem niewystarczająco dobrym rodzicem/ pracownikiem/ dzieckiem/ciocią/sąsiadką” i to cię przytłacza?
Jeśli chcesz zadbać o siebie i zwiększyć świadomość swoich uczuć i potrzeb to ten warsztat jest dla Ciebie.

7.11.2019 „Odzyskaj wolność – słowa mają moc”
Warsztat da szansę na przyjrzenie się komunikatom, które mogą nie sprzyjać budowaniu relacji. Będziemy sprawdzać jak działają na nas różnego rodzaju grupy komunikatów. Stworzymy listę blokad komunikacyjnych, których świadomość pomaga nam być w kontakcie w drugą osobą zachowując lub wręcz odzyskując jednocześnie wolność. Będzie też szansa, by przetestować różne sposoby komunikacji w praktyce i zobaczyć, jak dobór słów może zmieniać odbiór komunikatu.
Ten warsztat jest dla Ciebie jeśli:
– chcesz lepszej komunikacji z bliskimi Ci osobami
– chcesz z odwagą umieć mówić o swoich potrzebach
– chcesz budować relacje oparte na współpracy i zaufaniu
– chcesz zwrócić większą uwagę na sposób, w jaki się nawykowo komunikujesz

4.12.2019 Konflikt – jak go „ugryźć ”
Większość z nas unika konfliktów. Nie jest nam wygodnie, gdy zaczynamy czuć, że konflikt narasta i za wszelką cenę często próbujemy zażegnać konflikt, niezależnie od kosztów. Czasami konflikt dotyczy kwestii tak ważnych dla nas, że nie odpuszczamy i jesteśmy gotowi walczyć do upadłego, by postawić na swoim.
Tymczasem na konflikt można spojrzeć inaczej, dzięki temu radzenie sobie z konfliktami może odbywać się na zupełnie innych zasadach. Na warsztacie odkryjemy życiodajną moc konfliktów. Będziemy poznawać sposoby jak możemy do nich podchodzić, niezależnie od tego, czy dotyczą osób trzecich, jesteśmy stroną w konflikcie czy może jest to nasz konflikt wewnętrzny. Spotkanie warsztatowe będzie szansą na poznanie podstaw mediacji opartych na empatii, które można wykorzystać w życiu codziennym: w domu, w szkole czy pracy.

9.01.2020 „Równomoc – kto jest ważniejszy”
Czy zdarza się Ci grać w grę „kto jest ważniejszy” z dziećmi, partnerem, współpracownikiem? Każda ze stron przebija się argumentami i wygrana jednej oznacza przegraną drugiej?
Ten warsztat będzie o odkrywaniu równowagi i zauważania nierównowagi w naszych relacjach. Będziemy zgłębiać szczególnie te sytuacje, gdy przewaga wydaje się być niejako oczywista, czyli szef-pracownik czy rodzic-nauczyciel. Poszukamy sposobów na to, by równowagi było w naszym życiu więcej.

12.03.2020 „Poczucie wartości, wrażliwość, wstyd – odważ się być sobą”
Czy w świecie nastawionym na perfekcjonizm jest miejsce na błędy i niedoskonałość? Wychodząc od samooceny, wiary w siebie i poczucia własnej wartości będziemy patrzeć jak to jest u nas. Zajmiemy się też wrażliwością i błędami. A wisienką na torcie będzie dotknięcie bardzo wstydliwego tematu wstydu 😉 Jeśli wsyd to temat tabu dla Ciebie, a może twierdzisz, że wstyd wcale cię nie dotyka to ten warsztat jest dla Ciebie.

INWESTYCJA:
300 zł/cały cykl
70 zł/pojedyncze spotkanie.

Cena za warsztaty zawiera przerwy kawowe, materiały niezbędne do przeprowadzenia szkolenia, wydruki. Jeżeli cena jest jedyną przeszkodą w tym, żebyś uczestniczył/uczestniczyła w warsztatach, zadzwoń: 506 007 723. Znajdziemy rozwiązanie.

MIEJSCE:
Niepubliczna Szkoła Podstawowa Mozaika w Białymstoku, ul. Mickiewicza 11.

ZAPISY:
Aby się zapisać wyślij wiadomość na adres: kontakt@skontaktowani.pl

ORGANIZATORZY:
Pracownia Relacji Skontaktowani: www.skontaktowani.pl, facebook.com/skontaktowani/

PROWADZĄCA:
Maja Wyborska – Coachini, trenerka empatycznej komunikacji; wspiera rodziców w pracy nad ich relacją z dzieckiem, prowadzi warsztaty i spotkania o efektywnej i empatycznej komunikacji, wspiera kobiety w rozwoju i podejmowaniu zmian w życiu, pomaga parom w poszukiwaniu wspólnego języka oraz firmom w skutecznej komunikacji. Z wykształcenia jest ekonomistką, ukończyła studia w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Studiowała też na Swinburne University w Melbourne, Australia oraz Kingston University w Londynie w Anglii. Dodatkowo ukończyła studia podyplomowe na Politechnice Warszawskiej. Ponad 13 lat pracowała w biznesie w międzynarodowych korporacjach. Kobieta, Mama dwójki cudownych i absorbujących dzieci, Żona wciąż zakochana po uszy w swoim mężu. Obecnie swoją uwagę skupia na NVC i komunikacji opartej na empatii, bo wierzy, że świat można ulepszać małymi krokami poprzez pracę nad relacjami, zarówno w sferze prywatnej jak i w biznesie.

 

Ostatni moduł poprowadzi Kamila PAPAJ. Jestem żoną, mamą dwóch córek, blogerką, aktorką, trenerką komunikacji w duchu NVC, logopedką, autorką eBooków dla dorosłych i dzieci oraz osobą wysoko wrażliwą. Wierzę w ludzi i w to, że każdy z nas może czynić świat bezpiecznym i pięknym miejscem. Jestem przekonana, że miłość transformuje nawet najtrudniejsze doświadczenia i pozwala przekuwać ludzkie słabości w złoto. Wspieram rodziców w rozwijaniu świadomości poprzez artykuły na blogu, warsztaty, kursy on-line oraz indywidualne sesje empatii. Wspieram dzieci w rozumieniu i akceptacji siebie i świata poprzez wiersze i piosenki, a także tworząc autorskie spektakle teatralne. Wspieram inne wrażliwe osoby swoimi warsztatami, kursami on-line oraz własnym przykładem, że bycie osobą posiadającą wrażliwy układ nerwowy może nieść za sobą fascynujące i inspirujące życie.

 

Wysłanie zgłoszenia na warsztaty jest równoznaczne z przyjęciem do wiadomości i akceptacją regulaminu: http://skontaktowani.pl/regulamin/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *