WARSZTAT TYLKO DLA MĘŻCZYZN: Kłótnie i konflikty – jak z nimi konstruktywnie pracować?

Z pewnością zdajesz sobie sprawę, że konflikty i kłótnie są w związku nieodłącznym elementem życia. Niestety tym nieprzyjemnym.

Jeśli jesteś mężczyzną, który chciałby poznać całkowicie nowy sposób pracy z konfliktami i stworzyć z nich okazję do zbudowania lepszych relacji to czytaj dalej…

Być może drażni Cię kiedy słyszysz w jej słowach skierowaną na Ciebie krytykę, obwinianie, porównywanie do kogoś innego?
Często nie wiesz o co jej chodzi i o co są te kłótnie?
Czujesz frustrację, bo masz wrażenie, że Twoja partnerka Cię nie rozumie?
Brakuje Ci jasności w waszej komunikacji, a słowa „domyśl się” doprowadzają Cię do białej gorączki?
Potrzebę Twojej niezależności i chęć pobycia samemu ze sobą odczytuje jako zalążek kryzysu?

A teraz wyobraź sobie, że wracasz do domu i słyszysz słowa krytyki ale masz umiejętności, które pozwalają Ci przetransformować gniew w spokój. Nie musisz też tłumić swoich emocji i udawać spokojnego. To wielka ulga. Zamiast unikania rozmowy na trudne tematy możesz ze spokojem wsłuchać się w słowa partnerki i usłyszeć to co oficjalnie nie zostało wypowiedziane. Następnie pomagasz jej to wyrazić, a wtedy ona dochodzi do wniosku, że wreszcie została usłyszana tak jak chciała. Opadają jej nieprzyjemne emocje i pojawia się ulga. Otwiera się przestrzeń na dialog, który poprowadzi was do prawdziwego porozumienia. Będziecie mogli w spokoju ustalić takie zasady współżycia, które pozwolą wam wzbogacić wzajemnie swoje życie. Dzięki temu konflikt staje się szansą na zbudowanie trwalszego związku.
Niemożliwe? Powiesz, że próbowałeś już wszystkiego? Tak się nie da? Rozumiem twe obawy, ale co jeśli używałbyś takiej formy komunikacji, która dociera do tego co oficjalnie nie zostało wypowiedziane i porusza poziomy, których większość ludzi kompletne nie jest świadoma?

Przyjdź na prezentację i poznaj czym jest Nonviolent Communication oraz w jaki sposób może radykalnie odmienić Twoje podejście do konfliktu i poprawić jakość relacji.
Nonviolent Communication (Porozumienie Bez Przemocy) nie jest jedynie jakąś techniką komunikacji. Jest to radykalna zmiana myślenia, postrzegania i podejścia do innych ludzi oraz samego siebie. Dotyka najgłębszego poziomu psychiki człowieka, którego większość ludzi jest kompletnie nieświadoma. Dzięki temu możliwe się staje dotarcie do najgłębszej przyczyny problemu, na którym zbudowany jest konflikt. A żeby rozwiązać jakikolwiek życiowy problem trzeba znać jego przyczynę. Podczas prezentacji odkryjesz czym jest ten poziom, który jest głębszy niż poziom wartości ludzkich oraz co jakie są mechanizmy tworzenia się konfliktów.
Praktyka Nonviolent Communication pozwala uruchomić w ludziach ich naturalną empatię, która buduje głębokie więzi międzyludzkie i zwiększać życzliwość. Z powodzeniem była stosowana w pracy z konfliktem przez samego Marshalla Rosenberga (twórca metody), w tak ekstremalnych sytuacjach jak mediacje między plemionami Tutsi i Hutu toczącymi krwawe walki w Rwandzie, czy palestyńsko-izraelskimi w stref Gazy. Obecnie mediatorzy wykorzystują Nonviolent Communication m.in w pracy nad wspieraniem przywracania pokoju i odbudowywaniu relacji między mieszkańcami Nepalu, które ucierpiały w skutek 10 letniej wojny domowej. Tutaj film dokumentalny o tym https://www.youtube.com/watch?v=RqA2OydkXgg&list=PLHr9Z0NAefJwqGtztDRTKjYm6J_tkAMtg&index=6

Dialog oparty na empatii świetnie sprawdza się także w innych kontekstach jak np. konflikty w rodzinie, konflikty między partnerami, konflikty rodziców z dziećmi, konflikty wewnętrzne.
Nonviolent Communication ma także zastosowanie także w biznesie. Na przykład Satya Nadella – Dyrektor Generalny Microsoft rekomendował przeczytanie książki o Nonviolent Communication wszystkim swoim pracownikom. Tutaj informacja na ten temat
http://time.com/3823385/satya-nadella-time100/

Jeśli te informacje zachęciły Cię do uczestnictwa w prezentacji to zapisz się teraz.

DATA: 28.04.2016
GODZINY: 18:00-20:00
MIEJSCE: ul. Polna 20, Białystok
CENA: 29zł
ZAPISY: kontakt@skontaktowani.pl

Informacja o trenerze:
Łukasz Bieliński
Trenerem komunikacji opartej na empatii, Coach i praktyk Nonviolent Communication. Od ponad 15 lat w związku z jedną kobietą. Rozpoczął proces certyfikacji na trenera CNVC. Od 14 lat zajmuje się tematem komunikacji, rozwoju osobistego, pracy z emocjami i psychologią szczęścia. Uczy w jaki sposób budować autentyczne relacje oparte na szacunku, zrozumieniu i zaufaniu. W jaki sposób komunikować się, by rozwiązywać konflikty i nie tworzyć kolejnych. Jak komunikować się z dziećmi, by rozwijać ich pewność siebie zamiast niszczyć poczucie wartości i wiarę w swoje siły. Jak pracować z poczuciem winy, wstydem, gniewem i lękiem. Współpracuje przy projekcie wprowadzania NVC w przedszkolach oraz edukacji rodziców w temacie komunikacji w rodzinie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *